W środę – 19 czerwca – odbyło się zakończenie roku szkolnego. Prawie 5 mln uczniów odebrało świadectwa. Tym samym 20 czerwca oficjalnie rozpoczęły się wakacje.

W szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje. Uczniowskie ferie i brak zajęć szkolnych nie są równoznaczne z dwumiesięcznym urlopem nauczycieli. Wciąż jest to czas, który z pewnością poświęcą Państwo wypełnianiu obowiązków – uzupełnianiu dokumentacji, przeprowadzaniu egzaminów poprawkowych oraz zaplanowaniu przyszłego roku szkolnego. Niektórzy w tym okresie podejmą jeszcze dodatkową pracę, np. jako wychowawcy podczas kolonii. Mamy jednak nadzieję, że podczas przerwy w edukacji znajdą Państwo chwilę  na odpoczynek i naładowanie baterii przed nowym rokiem szkolnym. Jak zaplanować wakacje, by wykorzystać je w 100%?

 
Czas dla siebie

Po wytężonej pracy, która jest związana z nieustannym funkcjonowaniem w tłumie, proponujemy, by w pierwszej kolejności pomyśleli Państwo przede wszystkim o sobie. Pierwszy tydzień to odpowiedni czas na… nicnierobienie, błogie lenistwo i zadbanie o siebie. Może domowe SPA, relaks przy książce, filmie czy ulubionej muzyce?

Czas dla rodziny

W roku szkolnym ciężko jest znaleźć chwile dla najbliższych. Wakacje  pozwolą na spotkania z najbliższymi. Rodzinny wyjazd powinien znaleźć się na drugim miejscu wakacyjnej listy. W tym czasie warto także wprowadzić w życie rytuały rodzinne, które będzie można kontynuować, gdy rozpocznie się praca.

Stań się uczniem

Przez dziesięć miesięcy to Państwo przekazywali wiedzę i umiejętności – przyszedł czas, aby role się odwróciły!. Ważne, aby było to coś odmiennego od wykładanego przez Państwa przedmiotu. Warto sięgnąć po nowości. Może warsztaty teatralne, język migowy, sztuki walki? Może to być cokolwiek, co przede wszystkim sprawi Państwu przyjemność i da satysfakcję z nauki nowych umiejętności. Teraz nadszedł czas na realizację marzeń snutych przez cały rok szkolny!
 

Życzymy Państwu udanych wakacji i zasłużonego odpoczynku!