Nauczyciele, pedagodzy, studenci, naukowcy, badacze, specjaliści ds. badań i rozwoju
– czyli wszyscy, którzy są zainteresowani nowatorskimi badaniami nad procesami uczenia się – będą mieli okazję wymienić się wiedzą i doświadczeniami związanymi
z użyciem przedmiotów w edukacji podczas międzynarodowej konferencji „Przygody umysłu 2019”.

 
Co jest sekretem skutecznej nauki? Czy nauczyciele muszą używać pomocy naukowych? Czy istnieje szansa, żeby zainteresować uczniów tematem bez ich użycia? Wszyscy chcący podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w zakresie możliwości lub niemożności użycia przedmiotów w edukacji mają czas do 10 lipca na zgłoszenie swojej kandydatury. Za to do 30 września można zgłosić swój udział w charakterze  słuchacza i obserwatora.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, prelekcjach czy spotkaniach z gośćmi specjalnymi. Interesującym punktem programu jest impreza BADNIGHT, podczas której będzie można wysłuchać opowieści naukowców na temat ich inspirujących porażek.

Konferencja poświęcona roli przedmiotów i urządzeń w procesie uczenia się i nauczania odbędzie się 21–22 listopada w Warszawie. Językiem konferencji jest angielski.

Zakres tematyczny wystąpień, lista gości specjalnych oraz formularz zgłoszeniowy i regulamin znajdują się na stronie internetowej konferencji ZOBACZ.

Źródło: Centrum Nauki Kopernik http://www.kopernik.org.pl/