Maturzyści tracą koncentrację pod koniec lekcji? A może ciężko ich zmotywować do nauki? Wyjmują na lekcjach komórki i umykają myślami?
Mamy sposób na to, jak zaktywizować ich na lekcji w taki sposób, który uznają za dobrą zabawę, a jednocześnie czegoś się nauczą!

 

Na stronie www.wiadomosci.wp.pl/matura znajdą Państwo quizy maturalne z 8 przedmiotów. Pytania, opracowane przez ekspertów Operonu, mają za zadanie sprawdzić wiedzę z zakresu wymaganego na maturze. Dzięki swojej formie – quiz w ogólnopolskim portalu – będzie to dla uczniów przyjemny przerywnik podczas lekcji. Dodatkową motywacją może być dla nich możliwość rywalizacji z kolegami i koleżankami z klasy. Każdy uczeń otrzyma na koniec wynik procentowy, który określi, jak dobrze poradził sobie z zadaniami.

Dostępne quizy:
 

Język polski   

Biologia

Historia 

Fizyka

Matematyka  

Chemia   

Geografia

WOS  

 

Uczniowie uwielbiają quizy!

Jeśli Państwa uczniowie – podobnie jak tysiące użytkowników naszego serwisu www.gramizdam.pl – uwielbiają quizy, zachęcamy do skorzystania z bogatych zasobów tej platformy.

Gram i Zdam to gra oparta na mechanizmie znanym z telewizyjnego hitu „Milionerzy”. Wszystkie pytania są dostosowane do zakresu wiedzy wymaganej na maturze. Do wyboru jest 8 przedmiotów. Gra jest również dostępna w postaci aplikacji mobilnych.

Gorąco polecamy!