Czy wiecie, że ponad 90% polskich nauczycieli i dyrektorów doskonali się zawodowo? Co ciekawe, nie jest to ściśle związane z awansem zawodowym. Niejednokrotnie po dodatkową wiedzę sięgają ci nauczyciele, którzy uzyskali już wszystkie stopnie awansu. Dlaczego w takim razie cały czas się kształcą? Rozwój, spełnienie, satysfakcja – to w głównej mierze przyświeca nauczycielom korzystającym z różnych form szkoleniowych. Coraz częściej wybierają oni nie tylko kursy przedmiotowe, lecz także te, które pogłębiają wiedzę z innych obszarów: nowych technologii, nowatorskich metod nauczania czy psychologii. Mamy więc bardzo dobrą wiadomość – startujemy z nowymi kursami!

Właśnie uruchomiliśmy zapisy na trzy premierowe kursy internetowe. Każdy z nich rozwija inne kompetencje i pozwala na zdobycie wiedzy z innej dziedziny. Wśród nich jest kurs skierowany do dyrektorów szkół. Porusza on kwestie związane ze zmianą ustroju szkolnego. Wiemy, jak bardzo ten temat jest dla Was ważny.

1. Zyskaj na reformie edukacji – dyrektor szkoły a potencjał zmiany

To kurs przeznaczony dla dyrektorów szkół. Przed nimi sporo wyzwań w związku z reformą: zmiana struktury organizacyjnej placówek, realizacja nowej podstawy programowej, niejednokrotnie nowe osoby w gronie pedagogicznym. Budzi to silne emocje, ale doświadczenie pokazuje, że z pozornie trudnych sytuacji można wyjść obronną ręką – każda szkoła może zyskać nową szansę.
Celem kursu jest przekazanie niezbędnej wiedzy związanej z zarządzaniem zespołem w zmianie, kształcenie umiejętności radzenia sobie w nowej sytuacji, a w konsekwencji – wykorzystanie zmiany dla poprawienia efektywności funkcjonowania szkoły.

ZAPISZ SIĘ

2. Metoda WebQuest – jak dobrze wykorzystać potencjał mediów elektronicznych w metodzie projektu?

Młodzież wpatrzona w ekran smartfona czy komputera to powszechny widok. Niejednemu rodzicowi i nauczycielowi spędza on sen z powiek. A może by tak wykorzystać media elektroniczne w szkole? Doskonale nadają się one do realizacji projektu metodą WebQuest. Wykorzystuje zasoby internetu oraz nośniki elektroniczne w szeroko rozumianym procesie uczenia się i realizacji uczniowskich badań. 

ZAPISZ SIĘ

3. Wiem, co chcę osiągnąć – lepsze efekty pracy szkoły dzięki ewaluacji wewnętrznej

Kurs skierowany jest do nauczycieli – członków zespołów ewaluacyjnych w szkołach i wszystkich osób związanych z ewaluacją. Główną ideą kursu jest przygotowanie do zaplanowania i przeprowadzenia ewaluacji użytecznych i sprzyjających rozwojowi szkoły – takich, które uwzględniają potrzeby jej użytkowników, a jednocześnie nie generują nadmiernego nakładu pracy i kosztów.

ZAPISZ SIĘ

Już wkrótce kolejna porcja nowości! Zapraszamy na www.kursy.operon.pl!