Latem często gdzieś trzeba z dziećmi dojechać, skądś wrócić, na coś poczekać albo coś przeczekać. Czasami automatycznie w rękach pociech ląduje telefon. Ale można inaczej! Co jeszcze jest na tyle poręczne, by zabrać to ze sobą wszędzie i co sprawdzi się podczas wielogodzinnej podróży? Poprawna odpowiedź to – gry: planszowe, karciane i towarzyskie. Przeganiają nudę, a do tego jeszcze wspierają integrację członków rodziny i wspomagają uczenie się. Specjalnie przygotowane gry edukacyjne wprowadzą dzieci w świat matematyki, ortografii czy kaligrafii.

 

Niech wakacje będą okazją do zaciśnięcia więzi z bliskimi ludźmi. Dzieci nawet nie zauważą, że się uczą. Będzie to nie tylko sprawka dobrze opracowanych gier, lecz także wspólnego czasu spędzonego z rodzicami, rodzeństwem czy dalszą rodziną.

W czasie wakacji dzieci się nie nudzą… nawet bez telefonu 

Mitem jest stwierdzenie, że współczesne dzieci nie potrafią obyć się bez technologii. Oczywiście, że po nią sięgają, jeśli tylko to mają do wyboru. Co gorsze – uzależniają się od niej i ciężko jest namówić je do spędzenia czasu inaczej. Zwłaszcza gdy przykład idzie z góry i dorośli sami w wolnych chwilach korzystają głównie z telefonów, komputerów czy telewizora. Ale jeśli przykład i propozycje aktywności się zmienią, wtedy najmłodsi także zauważą inne możliwości.

Wprowadzenie nowych nawyków nie jest łatwe. Na szczęście sprzyja temu czas wakacji. W tym roku nie ma wymówek! Warto zrobić coś dla siebie i swojej rodziny i już teraz zaplanować wspólne aktywności na lato. Spotkania przy grze planszowej czy karcianej to dobra okazja do nadrobienia zaległości w rozmowach i do wzmocnienia relacji z dziećmi.

Zabawa i nauka ortografii w jednym

Kto nie zna Czarnego Piotrusia czy memo? Przy tych grach można ćwiczyć pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację uwagi. Ale nie tylko! Frajdę z gry można połączyć z nauką ortografii, wystarczy wybrać „Ortobratki – karty do nauki ortografii”. Zestaw zawiera dwie talie, dzięki którym dziecko utrwali reguły pisowni wyrazów z „ó” i „rz” i będzie przy tym świetnie się bawić.

baner ortograffiti

Karty ortomagiczne  

Kalambury, Rodzinki, Niespodzianka czy Bingo to tylko kilka z wariantów wykorzystania zestawu 144 kart ortomagicznych i 144 pasków ortomagicznych. Można grać w niezliczoną ilość gier towarzyskich i skutecznie utrwalać z dzieckiem zasady poprawnej pisowni. Pięknie zilustrowane karty pozwalają dziecku skojarzyć obrazek z trudnym wyrazem, a paski sprzyjają nauce prawidłowego zapisu.

baner ortograffiti

Gry planszowe – prosty sposób na rozwój zdolności matematycznych  

Letni wypoczynek można uatrakcyjnić, także bawiąc się i ucząc matematyki z rodziną przy grach. Nie przy jednej, nie przy dwóch, ale przy całym zestawie gier, dzięki którym dziecko z entuzjazmem wejdzie w świat liczb, wzorów i logicznych zagadek. To okazja do kreatywnego rozwijania zdolności matematycznych.

W zestawie matematycznym znajdują się gry:

  • Która godzina?
  • Szybkie oczko
  • Karciane
  • Loteryjka
  • Znajdź mnie
  • Tabliczka mnożenia
  • Planszowe

 

baner ortograffiti

Na rozwój nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno  

Od najmłodszych lat warto przyzwyczajać dzieci do tego, że nauka nie jest przykrą koniecznością i można z niej czerpać radość. To nastawienie należy pielęgnować i wciąż na nowo sobie o nim przypominać. Dlatego nietypowe rozwiązania edukacyjne są na wagę złota.

Życzymy wielu niezapomnianych wrażeń w trakcie wakacyjnych rozgrywek!