W tym tygodniu przedstawiamy nowości dla każdego – zarówno do czytania, jak i do oglądania!

Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej przygotowaliśmy fragmenty opowieści o… najprawdziwszym smoku! Żyje on w Krakowie u rodziny Fisiów, a na imię ma Pompon. Książka Pompon. Wszystko naraz  jest dostępna w ścieżkach: bezpieczeństwo, różnice, granice i przyjaźń/miłość.

Na klubowych spotkaniach z uczniami szkoły podstawowej zagości Miziołek – ich rówieśnik przeżywający niesamowite przygody. Fragmenty książki Dynastia Miziołków  wykorzystaliśmy do realizacji ścieżek: bezpieczeństwo, przyjaźń/miłość i różnice.

Jeśli Państwa podopieczni z klas 4–6 chcieliby przekraczać granice wyobraźni, to proponujemy książkę Ciepło – zimno. Zagadka Fahrenheita. Ta pozycja doskonale sprawdzi się w roli przewodnika po świecie nauki, marzeń i historii…

Licealistom powinna się spodobać Samotność Portugalczyka  – fragment książki, który pozwoli im poznać zupełnie inną kulturę. Jesteśmy pewni, że większość klubowiczów chętnie sięgnie po całą lekturę. Naprawdę warto!

Ale nie tylko książki królują w tym tygodniu. Możemy pochwalić się również krótkimi filmami z autorami – wprowadzenie do ścieżek zapewnili nam: Monika Marin (dla gimnazjów) i Agnieszka Tyszka (dla szkół podstawowych i edukacji wczesnoszkolnej).