Nowości Operon

Uczę z Operonu

Uczę z Operonu
Zobacz więcej

Wybierz Operon, wybierz mobilność

Mobilna lekcja z Operonem to lekcja, która dowolnie łączy tradycyjne i mobilne nauczanie z aplikacją Operon 45. 
Aplikacja Operon 45 to multimedialny warsztat pracy nauczyciela do prowadzenia lekcji. Dzięki aplikacji jednym kliknięciem wyświetlisz ze swojego smartfonu atrakcyjne dla uczniów materiały multimedialne.
Co jeszcze oferuje aplikacja Operon 45? Korzystając z aplikacji Operon 45, już w 15 minut przygotujesz się do poprowadzenia lekcji. W aplikacji znajdziesz scenariusze do każdego tematu lekcji, w tym propozycje scenariuszy na zajęcia z wychowawcą. Dodaj własne materiały (edukacyjne) i wyświetlaj je z aplikacji – cały warsztat pracy masz zawsze przy sobie, w swoim telefonie!

Wybór

Sam decyduj, jak prowadzić lekcje – klasycznie z wykorzystaniem podręcznika czy wyświetlając materiały za pomocą aplikacji. A może z podręcznika i mobilnej aplikacji jednocześnie?

Atrakcyjna lekcja

Poprowadź lekcję w kreatywny sposób, łącząc tradycyjne metody nauczania z mobilną aplikacją. Zwiększaj zaangażowanie uczniów.

Wygoda

Zyskaj łatwy dostęp do swojego warsztatu pracy. Dzięki aplikacji cały warsztat pracy masz w swoim smartfonie, po jednym kliknięciu.

Edukacja zdalna dostępna już wkrótce

Za pomocą jednego kliknięcia wyświetlisz materiały z aplikacji na ekranach domowych komputerów uczniów. 

Wybierz Operon, wybierz mobilność

Wybierz Operon, wybierz mobilność
Zobacz więcej

Wybierz Operon, wybierz mobilność

Wybierz Operon, wybierz mobilność
Zobacz więcej

Jak wygląda Mobilna lekcja z aplikacją Operon 45

Aplikacja Operon 45
Aplikacja Operon 45
Aplikacja Operon 45
Aplikacja Operon 45

Co zyskujesz z aplikacją Operon 45?

Zaangażowanie uczniów

Wykorzystaj na lekcji metody, które odpowiadają potrzebom i możliwościom percepcyjnym uczniów. Zwiększaj ich aktywność i chęć uczenia się poprzez atrakcyjne materiały multimedialne. Bądź mobilny podczas lekcji, korzystaj z możliwości zdalnego wygaszania ekranu i zarządzaj uwagą klasy.

Szybkie przygotowanie do lekcji

Dzięki aplikacji wszystkie materiały potrzebne do przygotowania i na lekcję masz dostępne zawsze pod ręką w swoim smartfonie. Bądź bardziej mobilny i przeglądaj interesujące Cię treści, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Sprawdź propozycje scenariuszy do każdego tematu lekcji, w tym scenariusze lekcji z wychowawcą.

Łatwość obsługi

Aplikacja jest łatwa w obsłudze oraz kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami. W prosty sposób umożliwia wyświetlanie materiałów multimedialnych na rzutnikach, telewizorach oraz tablicach.

Bezpieczeństwo

Aplikacja zapewnia Ci komfort pracy nawet bez dostępu do internetu oraz gwarancję prywatności, ponieważ blokuje wszystkie powiadomienia i wiadomości. Dzięki temu na rzutniku będą pojawiać się tylko materiały związane z lekcją.

Edukacja zdalna – funkcja udostępniania materiałów uczniom już wkrótce

Aplikacja umożliwi zdalny kontakt z uczniami i udostępnienie im materiałów multimedialnych. Materiały będzie można udostępniać, korzystając z popularnych aplikacji, np. Microsoft Teams, Zoom czy Google Classroom. Wystarczy jedno kliknięcie, by rozpocząć lekcję zdalną. Twoi uczniowie  będą mogli otrzymywać dodatkowe materiały do nauki oraz zadania do rozwiązania, a także nadrabiać zaległości z powodu choroby lub umówić się na zdalne konsultacje.

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację
Zobacz więcej

Poznaj opinie nauczycieli, którzy poprowadzili już Mobilną lekcję z Operonem

Super! Dla mnie ‒ nauczyciela uczącego wielu przedmiotów ‒ to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zebrać cały warsztat pracy w jednym miejscu.

Ewelina

Duża oszczędność czasu! Przygotowywanie materiałów na lekcję teraz jest znacznie prostsze i wygodniejsze, ponieważ mogę przeglądać materiały, gdzie chcę i kiedy chcę
‒ w domu, w autobusie, w pokoju nauczycielskim, a nawet na przerwie, np. mając dyżur.

Katarzyna

Aplikację oceniam bardzo pozytywnie. Wzbogaca warsztat pracy nauczyciela.

Daniel

Przykładowe elementy aplikacji Operon 45

Podręcznik 1

Podręcznik 1

Podręcznik 2

Podręcznik 2

Podręcznik 3

Podręcznik 3

Podręcznik 4

Podręcznik 4

Mobilna lekcja z Operonem dla wszystkich poziomów nauczania

Złóż deklarację wyboru podręcznika i prowadź Mobilne lekcje z Operonem

Każdy nauczyciel otrzymuje:

Ikona 1

podręczniki

Ikona 2

książkę dla nauczyciela

Ikona 3

drukowane materiały do pracy z uczniem

Ikona 4

kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne

Ikona 5

dostęp do wszystkich nowych materiałów dydaktycznych z poziomu aplikacji

Ikona 6

możliwość wyświetlania materiałów na lekcji z aplikacji Operon 45

Wybierz Operon

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Aplikacja Operon 45 to multimedialny warsztat pracy nauczyciela służący do prowadzenia lekcji. W aplikacji znajdują się podręczniki, propozycje scenariuszy oraz dodatkowe materiały multimedialne, które uatrakcyjnią lekcje. Wszystkie materiały są dostępne w jednym miejscu, gotowe do wyświetlenia uczniom poprzez jedno kliknięcie.

Wystarczy uruchomić aplikację sklepu Google Play w swoim smartfonie, a następnie wyszukać „Operon 45”.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego.

Tak, aplikacja Operon 45 jest bezpłatna, dostępna do pobrania: https://bit.ly/Operon45.

Do aplikacji może zalogować się osoba, która założyła konto Operon. Jeśli użytkownik ma Operon ID, zaloguje się do Operon 45 tymi samymi danymi, które wpisuje do logowania na stronie www.operon.pl.

Jeśli użytkownik nie ma Operon ID, to powinien zarejestrować się i podać w aplikacji odpowiednie dane.

  • Po zalogowaniu do aplikacji każdy nauczyciel może pobrać interesujące go podręczniki i zapoznać się z nimi.
  • Aby pobrać podręcznik, należy kliknąć „Dodaj podręcznik” – wówczas wyświetlą się wszystkie dostępne publikacje.
  • W kolejnym kroku trzeba wybrać odpowiedni podręcznik i kliknąć „Pobierz”.
  • Pobrany podręcznik można przeglądać w aplikacji bez dostępu do internetu.
  • Wszystkie pobrane podręczniki są dostępne po kliknięciu „Menu”, a następnie „Moje podręczniki”.
  • Aby zobaczyć szczegóły i przybliżyć treści, należy powiększyć obraz palcami – nie klikać w ekran.
  • Aby zapoznać się z danym podręcznikiem i przygotowanymi do niego materiałami, należy kliknąć „Moje podręczniki”, a następnie wybrać podręcznik.
  • Po kliknięciu wybranego podręcznika w układzie pionowym pojawią się wszystkie strony z podręcznika. Elementy prezentowane poziomo to dodatki, które zostały przygotowane do danego tematu.
  • Wszystkie materiały umieszczone w aplikacji można przeglądać i powiększać poprzez przesuwanie dwoma palcami. Kliknięcie materiału uruchamia funkcję wyświetlania go na dużym ekranie (dostępną po podłączeniu przejściówki – patrz niżej).

Aby pobrać podręcznik lub go zaktualizować, dostęp do internetu jest konieczny. Natomiast po pobraniu podręcznika można korzystać z aplikacji bez dostępu do internetu.

W aplikacji umieszczono scenariusze do każdego tematu lekcji. Aby zapoznać się ze scenariuszem, należy kliknąć ikonkę „S” przy stronach z podręcznika lub temat scenariusza znajdujący się nad wybraną stroną z podręcznika. Każdy scenariusz w aplikacji można ocenić oraz wydrukować. Wystarczy wejść w wybrany scenariusz i kliknąć „Oceń”.

Ponadto jeśli nauczyciel przejdzie z widoku scenariusza z powrotem do materiałów, bardzo łatwo można do niego wrócić, ponieważ ostatnio wyświetlany scenariusz jest minimalizowany na dole ekranu. Wystarczy go kliknąć, a wyświetli się ponownie.

W aplikacją znajdą Państwo specjalnie materiały do pracy na zajęcia z wychowawcą. Można je znaleźć w aplikacji jako oddzielny podręcznik w menu „Moje podręczniki”. Tak jak w przypadku podręczników przedmiotowych należy kliknąć „Dodaj podręcznik” i wybrać „Zajęcia z wychowawcą”.

Kodem PIN dysponują nauczyciele, którzy złożyli deklarację wyboru podręczników i otrzymali przejściówkę potrzebną do wyświetlania materiałów z aplikacji na dużym ekranie. Kod PIN pojawi się na ekranie, tablicy czy telewizorze po podłączeniu przejściówki i uruchomieniu aplikacji. By wyświetlić materiały na ekranie, należy kliknąć wybrany element i wpisać kod PIN w telefonie.

Wyświetlany materiał można wygasić za pomocą ponownego kliknięcia. Aby wrócić do wyświetlania, wystarczy znowu kliknąć ten materiał. Funkcja wygaszania ekranu doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy nauczyciel chce skupić uwagę uczniów, zadać pytania, rozwiązać zadanie lub włączyć do prowadzenia lekcji inne narzędzia pracy.

Do wyświetlania materiałów na dużym ekranie niezbędna jest przejściówka, którą otrzymują nauczyciele korzystający z podręczników Wydawnictwa Operon (nauczyciel informuje o chęci otrzymania przejściówki w ramach deklaracji wyboru podręcznika). Materiały z aplikacji można wyświetlać za pomocą projektora na dużym ekranie, białych tablicach, tablicach multimedialnych lub telewizorach.

Przejściówka umożliwia prowadzenie lekcji z aplikacją Operon 45 i wyświetlanie materiałów z aplikacji na ekranie. Funkcja wyświetlania materiałów została przygotowana dla nauczycieli, którzy uczą z podręczników Wydawnictwa Operon. Po złożeniu deklaracji z podpisem dyrektora lub potwierdzonej zdjęciem szkolnych list wyboru podręczników Operon dostarcza przejściówkę, która pozwala na wyświetlanie i prowadzenie lekcji z aplikacją.

Przejściówkę należy podłączyć do wybranego ekranu wyświetlania (projektor, TV) za pomocą kabla HDMI (nie jest on częścią zestawu), który trzeba wpiąć do adaptera (adapter miniHDMI-HDMI żeński znajduje się w zestawie). Następnie przejściówkę należy podłączyć do prądu (zasilacz znajduje się w zestawie).

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego.

Uwaga: W przypadku projektorów podwieszonych do sufitu w klasie warto sprawdzić, czy taki kabel HDMI nie jest poprowadzony przy biurku.

Przejściówka jest bezpłatna, a otrzymują ją nauczyciele, którzy uczą z podręczników Wydawnictwa Operon i złożyli deklarację wyboru podręczników z podpisem dyrektora lub dosłali zdjęcie szkolnych list wyboru podręczników.

Tak, aplikacja jest dostępna dla wszystkich nauczycieli. Można pobrać podręczniki Wydawnictwa Operon i zapoznać się z ich treściami oraz pomysłami na lekcje, scenariuszami i dodatkami do tematów. Prowadzenie lekcji z aplikacją i wyświetlanie treści na dużym ekranie uczniom zostało przygotowane dla nauczycieli, którzy uczą z podręczników Operonu i mają przejściówkę.

Na razie aplikacja jest dostępna jedynie w systemie Android.

Fundusze Europejskie
RP
UE
© 2021 Wydawnictwo Pedagogiczne Operon
skontaktuj się

Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
58 679 00 00

Napisz do nas
info[at]operon.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.