Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Zanim zdecydują się Państwo z nami skontaktować, prosimy o sprawdzenie czy rozwiązanie Państwa problemu nie znajduje się na liście.

Zamówienie na podręczniki, materiały ćwiczeniowe i materiały edukacyjne objęte dotacją celową może zostać złożone przez Dyrektora szkoły za pośrednictwem strony internetowej www.zamowienia.operon.pl.

Zamówienia na podręczniki nieobjęte dotacją celową oraz zamówienia indywidualne można składać poprzez nasz sklep internetowy www.sklep.operon.pl lub telefonicznie.

W przypadku zamówienia podręczników z dotacją celową, przesyłka jest darmowa.

Kupując w sklepie internetowym sklep.operon.pl, można skorzystać z darmowej przesyłki.

Darmowa wysyłka dotyczy:
  - wszystkich zamówień powyżej 100 PLN: do wyboru przesyłka kurierska, Paczkomat InPost lub Poczta Polska;

  - zamówienia o wartości do 100 PLN o wadze powyżej 1 kg i płatności e-przelewem (PayU) z wyborem Paczkomatu InPost jako formy dostawy;

  - zamówienia o wartości do 100 PLN o wadze poniżej 1 kg i płatności e-przelewem (PayU) z wyborem listu poleconego In Postu lub Poczty Polskiej jako formy dostawy.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy dostępne są w regulaminie.

W innych przypadkach koszt przesyłki wynika z cennika wybranego dostawcy: Poczta Polska, In Post, Paczkomat, Firma kurierska

W sklepie internetowym oferujemy następujące metody regulowania zapłaty:

  • Płatność kartą kredytową/płatniczą (za pośrednictwem operatora PayU) – po złożeniu zamówienia w księgarni internetowej klient zostaje przekierowany na stronę operatora PayU, gdzie dokonuje płatności wybraną kartą. Więcej informacji o operatorze PayU znajduje się na stronie http://www.payu.pl/.
  • Przelew e-przelewem (za pośrednictwem operatora PayU) – po złożeniu zamówienia w księgarni internetowej klient zostaje przekierowany na stronę operatora PayU, gdzie dokonuje płatności przelewem z wybranego banku. Więcej informacji o operatorze PayU znajduje się na stronie http://www.payu.pl/.
  • Płatne przy odbiorze – metoda ta polega na tym, że klient płaci za przesyłkę w momencie jej dostarczenia – bezpośrednio kurierowi lub listonoszowi.
  • Przelew bankowy. Uwaga! Opcja dostępna tylko dla nauczycieli przy składaniu zamówienia na adres szkoły. Metoda ta polega na przelaniu na konto Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON kwoty wystarczającej do pokrycia zobowiązania wynikłego z zamówienia. Płatność regulowana jest w terminie do 14 dni od daty otrzymania paczki.
      

Przy składaniu zamówienia za pośrednictwem innych form komunikacji na odległość oferujemy następujące metody regulowania zapłaty:

  • Płatne przy odbiorze – metoda ta polega na tym, że klient płaci za przesyłkę w momencie jej dostarczenia – bezpośrednio kurierowi lub listonoszowi.
  • Przelew bankowy. Uwaga! Opcja dostępna tylko dla nauczycieli przy składaniu zamówienia na adres szkoły. Metoda ta polega na przelaniu na konto Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON kwoty wystarczającej do pokrycia zobowiązania wynikłego z zamówienia. Płatność regulowana jest w terminie do 7 lub 14 dni od daty otrzymania paczki.