Matematyka na egzaminie ósmoklasisty. Przygotowania mogą być atrakcyjne!
26/03/2018Wykorzystanie bingo matematycznego, quizów interaktywnych i kodów QR w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z matematyki? Czemu nie! Zastosowanie nowoczesnych metod aktywizujących nie tylko uatrakcyjni lekcję, lecz także sprawi, że uczniowie będą bardziej zaangażowani i chętniej podejmą kolejne wyzwania. Właśnie zostały uruchomione zapisy na najnowszy kurs on-line dla matematyków, którego tematem jest przygotowanie uczniów do egzaminu po ósmej klasie z wykorzystaniem ciekawych narzędzi.
Uczenie się i przyjemność ‒ to się da połączyć. W przedmiotach ścisłych, również w matematyce, jest to jednak spore wyzwanie. Nauka matematyki opiera się przede wszystkim na systematycznym, cierpliwym i intensywnym ćwiczeniu poszczególnych umiejętności wymaganych na egzaminie końcowym. Im więcej zadań uczeń rozwiąże, tym więcej się nauczy. Łatwo więc o zniechęcenie, przemęczenie i poczucie mozolnej pracy. Jak do tego nie dopuścić? W jaki sposób uatrakcyjnić przygotowania do egzaminu po ósmej klasie z matematyki? Wkrótce wystartuje kurs on-line dla nauczycieli, podczas którego zostaną zaproponowane konkretne metody służące aktywizacji uczniów na zajęciach i sposoby uatrakcyjnienia lekcji. Zapisy na to szkolenie zostały właśnie otwarte.
- Metody aktywizujące na lekcjach matematyki w klasach IV–VIII podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty
Autorka kursu, Joanna Świercz, zaprezentuje metody aktywizujące przydatne na lekcji matematyki, zwłaszcza w kontekście przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Będą to zarówno metody on-line, jak i off-line. Uczestnicy kursu poznają gry, których zastosowanie zamieni lekcje matematyki w ciekawą interakcję. Nauczyciele rozwiną swoje kompetencje między innymi w zakresie tworzenia i stosowania quizów interaktywnych na lekcjach matematyki z wykorzystaniem platform internetowych Quizizz, Quizlet, Kahoot, a także nabędą umiejętność wykorzystywania kodów QR podczas lekcji powtórzeniowych.
Aktualne informacje o kursach dla nauczycieli oraz mnóstwo inspiracji na lekcje znajdą Państwo także na facebookowym profilu kursów Operonu: https://www.facebook.com/NauczycielPelenMocy/