Nie warto czekać do ostatniej chwili ze zgłoszeniem udziału swojej szkoły do Próbnej Matury z Operonem. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko przez kilka dni – do 25 października. Corocznie do egzaminu przystępują tysiące szkół z całej Polski. Skąd to zainteresowanie? Jakie są korzyści z udziału w programie z perspektywy: ucznia, nauczyciela i dyrektora? Co otrzymują szkoły po zapisaniu się do naszej matury?

Tysiące szkół z Polski zgłoszone do Próbnej Matury z Operonem – skąd to zainteresowanie?

Próbna matura z perspektywy ucznia

Uczniowie zawsze mają obawy związane z maturą. Martwią się nie tylko o to, czy poziom ich umiejętności będzie wystarczający, lecz także o to, jak będzie przebiegał egzamin. Dlatego warto zadbać o ich dobre przygotowanie w kontekście zarówno wiedzy, jak i emocji. Próbną Maturę z Operonem należy traktować jak próbę generalną przed właściwą maturą. Uczniowie upewniają się w decyzji co do wyboru przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym i mają szansę przekonać się, jak w praktyce wygląda egzamin.

Próbna matura z perspektywy nauczyciela

Udział w egzaminie próbnym to też skuteczna forma motywacji do nauki przed egzaminem państwowym – do uzupełnienia ewentualnych luk w wiedzy czy doszlifowania umiejętności. Zapewnia nauczycielom wsparcie w weryfikacji kompetencji uczniów oraz w kontrolowaniu postępów. To pewność, że maturzyści są solidnie przygotowani do egzaminu i mają szansę na wysokie wyniki.

Próbna matura z perspektywy dyrekcji szkoły

Egzaminy próbne z Operonem to wydarzenia, które trwale wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Uczestniczą w nim szkoły z całej Polski. Ogólnopolski charakter egzaminów próbnych pozwala porównać wyniki szkoły z innymi szkołami.

Co otrzymuje szkoła po zapisaniu na Próbną Maturę z Operonem?

Szkoła uczestnicząca w egzaminie próbnym otrzymuje:

  • pakiet dla każdego ucznia, w którego skład wchodzą 4 drukowane arkusze egzaminacyjne z wybranych przedmiotów dla każdego zgłoszonego ucznia, arkusze są dostępne aż z 12 przedmiotów;
  • dostęp do arkuszy i zasad oceniania w wersji elektronicznej;
  • możliwość przeprowadzenia II edycji Próbnej Matury z Operonem (w marcu 2025 r.);
  • szczegółowy raport z wynikami szkoły, klasy oraz wszystkich zgłoszonych uczniów;
  • certyfikat jakości „Matura 2025”;
  • wyróżnienie przez obecność w rankingach ogólnopolskich i wojewódzkich.

 
Czy można jeszcze zgłosić szkołę do Próbnej Matury z Operonem?

Do zamknięcia zapisów zostało już tylko 5 dni. Zatem to już ostatni dzwonek, aby dołączyć do tegorocznej edycji próbnego egzaminu organizowanego przez Wydawnictwo Operon. Zgłoszenia może dokonać dyrektor szkoły lub upoważniona przez niego osoba. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie egzaminy.operon.pl. Dokonujący zgłoszenia deklaruje liczbę maturzystów, którzy będą przystępowali do Próbnej Matury z Operonem. Jedna szkoła może zostać zgłoszona do egzaminu tylko raz.

Zgłoszenia szkół do Próbnej Matury z Operonem przyjmujemy za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.

NIE PRZEGAP! Zapisy do Próbnej Matury z Operonem