Odkrywanie mocnych stron dziecka jest szczególnie ważne na początkowym etapie kształcenia. W tym czasie nauczyciel rozbudza u dzieci ciekawość świata, wprowadza je w niesamowity świat nauki. Cel ten można pozytywnie wzmocnić poprzez odkrywanie wspólnie z uczniem jego mocnych stron, niezależnie od korygowania stron słabszych. Dzięki temu dziecko lepiej radzi sobie z nowymi wyzwaniami.

 

Z tą myślą Bratek rusza do szkół w całej Polsce! Zaprasza jednocześnie nauczycieli do kampanii społecznej „Mamy mocne strony – razem możemy więcej”, której celem jest pokazanie, że każdy jest wyjątkowy i każdy ma swoją misję do spełnienia. Dodatkowo, biorąc udział w kampanii, nauczyciel ze swoimi uczniami może wygrać bajeczny kącik Bratka, w którym łatwiej będzie odkryć swoją moc!

To oczywiste, że każde dziecko ma swój unikatowy talent, którym może oczarować innych. Trzeba mu w tym tylko trochę pomóc. Celem naszej kampanii jest również przekazanie nauczycielom narzędzi, dzięki którym dzieci łatwo nauczą się kreatywnie spędzać czas z rówieśnikami. Chcemy w ten sposób pomóc nauczycielom w realizacji ich zadań wychowawczych – budowania samooceny na podstawie mocnych stron dziecka, budowania więzi między rówieśnikami oraz umiejętności współpracy.

Wszyscy uczniowie mają mocne strony! Wystarczy tylko je odkryć i wykorzystać. 

Na tej stronie znajdują się szczegóły kampanii oraz informacje dotyczące konkursu, a także materiały do pobrania.