EDU INSPIRACJE są przeznaczone dla nauczycieli i osób zajmujących się edukacją, które są zainteresowane innowacyjnymi metodami nauczania. Spotkania w ramach tej akcji odbywają się co dwa miesiące. Stanowią inspirację nie tylko dla pedagogów, lecz także dla przedstawicieli oświaty, biznesu oraz dla pracowników edukacji pozaformalnej szukających nowych rozwiązań, pomysłów i wyzwań w swojej codziennej pracy dydaktycznej, a przy tym chętnych do dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Już w piątek 16 stycznia o godz. 14.30 odbędzie się w Gdańsku kolejne spotkanie z cyklu EDU INSPIRACJE. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić temat zastosowania gamifikacji w edukacji, zwłaszcza do budowania zaangażowania uczniów w lekcję oraz w procesie zdobywania wiedzy. Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z wynikami raportu dotyczącego pozyskiwania wiedzy z zakresu technologii i ICT oraz postaw przedsiębiorczych uczniów gimnazjów i liceów, a także do dyskusji nad tymi wynikami.

Styczniowe EDU INSPIRACJE odbędą się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, mieszczącym się przy ul. Lęborskiej 3b. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Można jej dokonać na stronie: www.eduinspiracje.inkubatorstarter.pl.