19 listopada 2022 roku w Tauron Arenie Kraków odbędzie się największy stacjonarny hackathon w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska. Na zespoły uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII pod opieką nauczyciela czeka wyzwanie #HackEdu, które polega na stworzeniu pokazowej lekcji pod tytułem „Moja lekcja w szkole jutra” z wykorzystaniem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości. Zgłoszenia trwają do 18 listopada do godziny 17.00.

  

Konkurs na wymarzoną lekcję z Laboratoriami Przyszłości

hackedu

Celem inicjatywy „Laboratoria przyszłości” jest wsparcie szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Jak podaje MEiN sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest już dostępny w 12 tys. szkół w całej Polsce. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy.

#HackEdu to wyzwanie, które daje młodym ludziom realny wpływ na sposób, w jaki ma być przekazywana wiedza przy użyciu nowoczesnych technologii. Jak w ciekawy sposób można wykorzystać nowoczesny sprzęt, by lekcje były inspiracją do zdobywania wiedzy i podejmowania wyzwań współczesnego świata?

Rywalizacja będzie trwała około 4 godzin i będzie obejmowała cztery kategorie:

  • nauki ścisłe (matematyka, fizyka),
  • języki obce (wybrane języki obce),
  • nauki humanistyczne (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie);
  • nauki przyrodnicze (biologia, chemia, geografia).

 
Na autorów najlepszych pomysłów czekają cenne nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i smartwatche i dwie nagrody specjalne.

Natomiast dla nauczycieli organizatorzy przygotowali szkolenia z wykorzystywania sprzętu z katalogu Laboratoria Przyszłości.

Jak zgłosić zespół?

Zgłoszenia dokonuje nauczyciel (opiekun). Zespół może składać się maksymalnie z 5 uczniów i 1 opiekuna. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 listopada do godziny 17.00. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Jedna szkoła może zgłosić jeden zespół do każdego obszaru przedmiotowego.

Udział w #HackEdu jest bezpłatny.

Formularz rejestracji

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo TUTAJ.

 

Źródło:

HackEdu 2022 – konkurs na wymarzoną lekcję z Laboratoriami Przyszłości,MEiN, https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/hackedu-2022-konkurs-na-wymarzona-lekcje(dostęp: 09.11.2022).