Ubiegły rok szkolny był dla wszystkich ogromnym wyzwaniem. Już teraz zastanawiamy się nad tym,
w jakiej formie będzie odbywała się edukacja jesienią. MEN powierzy decyzję przejścia w tryb pracy zdalnej dyrektorom szkół, którzy po uzyskaniu pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego oraz za zgodą organu prowadzącego będą mogli częściowo lub w całości zawiesić naukę stacjonarną. W efekcie wiele szkół rozpoczyna przygotowania do pracy w trybie „hybrydowym”. Jak sprostać tym wyzwaniom? Zapytaliśmy Pana Belfra.

 

Co o wyzwaniach nowego roku szkolnego sądzi Pan Belfer?

Wraz z pojawieniem się nowych wyzwań, pojawiają się także nowe możliwości. Stworzył postać Pana Belfra (www.panbelfer.pl) – „nauczyciela
 z Internetów”, któremu środowisko cyfrowe jest bardzo dobrze znane. Gdyby mógł Pan zidentyfikować trzy złote zasady, którymi będzie się kierował Pan Belfer w nowym roku szkolnym, co by to było?

Pan Belfer: Pierwsza zasada – nie ma uniwersalnych złotych zasad. Jest tylko nasze doświadczenie, którym możemy się dzielić i proponować jako jedną z możliwości.

Druga – to nauczyciel swoim podejściem do życia powinien dawać przykład, jak ważny jest ciągły rozwój i ciekawość świata. Również świata nowych technologii w edukacji.

Trzecia – daj sobie prawo do błędów i porażek. Nie musisz być idealny – wystarczy, że będziesz prawdziwy. Stwórz w klasie atmosferę zaufania
do siebie, a nie strachu przed złą oceną.

– Największym wyzwaniem w nowym roku szkolnym będzie… ?

Pan Belfer: Elastyczność w podejściu do wykonywanych zadań. Rok szkolny 2019/2020 pokazał nam, że bywają chwile, kiedy z dnia na dzień musimy całkowicie zmienić swój model pracy. Ten może być podobny. Niech nas to nie frustruje, a raczej stanowi dla nas wyzwanie, które może dać szansę na realną zmianę naszych metod nauczania na lepsze. Czas porzucić przytulną, ale nudną strefę komfortu. Prawdziwa przygoda dla nauczyciela i jego uczniów zaczyna się poza nią.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z Panem Belfrem w roli głównej.

 
Nowy rok szkolny, nowy sposób na lekcję, nowe możliwości 

Wtorek, 11 sierpnia, Dawid Łasiński – znany w sieci jako Pan Belfer – nauczyciel z internetów, Superbelfer RP, finalista konkursu Nauczyciel Roku 2019 Gość Przemka Staronia – zabierze Was w świat nowoczesnych technologii w edukacji. Jako uczestnicy tego spotkania będą Państwo mieli okazję posłuchać prawdziwego pasjonata świata online, wpisanego na Listę 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Jego działalność online promuje i kreuje nowoczesne środki przekazu wiedzy w sposób wyjątkowy, niespotykany na co dzień. Prowadzący zaprosi Was nie tylko do słuchania, ale również do działania!

baner webinar przemka staronia

W programie:

  • Jakie wyzwania stoją przed nauczycielem w zbliżającym się roku szkolnym?
  • Jak technologia może pomóc w prowadzeniu lekcji?
  • Jak zacząć lekcję z aplikacją Operon 45 w kilku krokach?
  • Kilka inspiracji na kreatywne wykorzystanie aplikacji Operon 45 na różnych lekcjach.

 

Czwartek, 13 sierpnia, Marta Młyńska – konsultantka metodyczna ds. kreatywnego nauczania i języków obcych, trenerka, edukatorka
– podzieli się swoimi sposobami na wdrażanie innowacji oraz eksperymentów, co spowoduje pobudzenie kreatywności własnej i uczniów.

baner webinar przemka staronia

W programie:

  • Czym jest innowacja, a czym eksperyment pedagogiczny?
  • Jak wdrażać innowację i eksperyment, czyli o procedurach i dokumentacji.
  • Inspirujące pomysły i doświadczenia.

 

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w poprzednich spotkaniach, przygotowaliśmy nagrania. Są one dostępne na naszym kanale na YouTube.com.

Ponadto każdy uczestnik webinaru otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.

Razem z Przemkiem i Jego Gośćmi zapraszamy do świata Mobilnej lekcji z Operonem i zachęcamy do pobrania aplikacji oraz sprawdzenia jej wszystkich możliwości >> TUTAJ.

Pełen harmonogram spotkań jest dostępny na stronie>> TUTAJ.