pociag
Konkurs dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych – Poznaj Polskę z PKP Intercity. Do wygrania są bilety grupowe, gadżety i nagrody pieniężne. W ramach konkursu należy nakręcić film, stworzyć kompozycję muzyczną lub wykonać pracę multimedialną przedstawiającą miejsce, do którego uczniowie chcieliby pojechać pociągiem PKP Intercity na wycieczkę klasową. Termin przyjmowania zgłoszeń konkursowych upływa 8 kwietnia 2023.

 

Poznaj Polskę z PKP Intercity

Celem konkursu Poznaj Polskę z PKP Intercity jest zachęcenie dzieci i młodzieży do odkrywania bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszego kraju, jak również promowanie kolei jako bezpiecznego oraz najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego. Za sprawą konkursu organizatorzy chcą promować podróże pociągiem jako transport odpowiedni do szkolnych wycieczek po Polsce. 

Na czym polega konkurs?

Praca konkursowa powinna w kreatywny sposób przedstawić miejsce, do którego Uczestnicy Konkursu chcieliby pojechać pociągiem PKP Intercity na wycieczkę klasową. Wykonanie pracy konkursowej polega na stworzeniu jednej z trzech form:

  • filmu;
  • kompozycji muzycznej;
  • pracy multimedialnej.

 
Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie TUTAJ. Plik cyfrowy zadania konkursowego musi być stworzony w jednym z formatów: MP3, MP4, MOV, WMV, AVI. Wielkość pliku cyfrowego nie powinna przekraczać 300 MB dla jednego zgłoszenia konkursowego. Przy ocenie będą brane pod uwagę m.in. oryginalność i estetyka wykonania.

Nagrody

Do wygrania w konkursie przygotowano następujące nagrody:

I nagroda

2 bilety grupowe dla 35 osób na przejazdy tam i z powrotem pociągami PKP Intercity w 2 klasie, w dowolnej kategorii pociągów, na dowolnej trasie w terminie realizacji do 30 czerwca 2023 roku, o łącznej wartości nieprzekraczającej 9200 zł netto.
Gadżety o wartości 1500 zł netto.
Nagroda pieniężna o wartości 2000 zł netto na dowolny cel.

II nagroda

Gadżety o wartości 1500 zł netto.
Nagroda pieniężną o wartości 1500 zł netto na dowolny cel.

III nagroda

Gadżety o wartości 1500 zł netto.
Nagroda pieniężna o wartości 1000 zł netto na dowolny cel.

 

Więcej informacji o konkursie wraz z regulaminem znajdą Państwo na stronie TUTAJ.

 

Źródło:

https://konkurspoznajpolske.pl/ (dostęp: 22.03.2023).