Jak pomóc uczniom w przećwiczeniu materiału wymaganego na egzaminie ósmoklasisty
10/02/2025Egzaminy próbne z Operonem wyróżnia zarówno oficjalny charakter, jak i atmosfera zbliżona do tej, której uczniowie doświadczą w maju. Setki szkół z całej Polski już zgłosiły się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty, by przeprowadzić w marcu prawdziwą próbę generalną przed egzaminem państwowym. Jakie korzyści czekają na szkoły, które dołączą do projektu?
Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.
Próba generalna przed egzaminem państwowym
Trwają zapisy do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty, który odbędzie się już w marcu! Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 14 lutego. Dlaczego warto wziąć udział w egzaminie próbnym w marcu? Taka próba na ostatniej prostej przed właściwym egzaminem to wiele korzyści dla uczniów i nauczycieli:
|
|
Ważne narzędzia oraz informacje dla szkół po egzaminie próbnym
Nauczyciele zgłoszonych szkół otrzymują bezpłatny dostęp do platformy do wprowadzania wyników. Uzyskane rezultaty pomogą dostosować naukę do potrzeb oraz umiejętności klasy i ucznia. Wprowadzenie wyników pozwala też na pozyskanie szczegółowych raportów podsumowujących wyniki uczniów.
Harmonogram i organizacja egzaminu próbnego w marcu 2025 r.
Tegoroczna, marcowa edycja Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty odbędzie się w dniach 18–20 marca 2025 r. Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa.
Wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty
Wyniki egzaminu ósmoklasisty to jeden z elementów decydujących o rekrutacji do szkoły średniej. Warto więc zmotywować uczniów, by postarali się dobrze wypaść. Tylko co zrobić, żeby zachęcić ich do nauki? Pierwszym sposobem jest udział szkoły w egzaminie próbnym, a drugim – odpowiednie materiały powtórkowe.
Wydawnictwo Operon – ze względu na swoje ogromne doświadczenie w organizacji egzaminów próbnych – przygotowało zestaw publikacji, które pomogą w solidnych powtórkach przed podsumowaniem umiejętności ósmoklasistów:
- „Zadania z odpowiedziami” – czyli teoria z ćwiczeniami, zadania egzaminacyjne do samodzielnego rozwiązania oraz wzorcowo rozwiązany arkusz egzaminacyjny, ale też porady, jak radzić sobie ze stresem, i podpowiedzi, jak skutecznie uczyć się do egzaminu.
- „Teoria do egzaminu” – czyli skrót najważniejszych informacji zawartych w podręcznikach. To źródło wiedzy pozwalające na usystematyzowanie i ugruntowanie całego materiału.
- „Arkusze z rozwiązaniami krok po kroku” – czyli typowe zadania egzaminacyjne, ale też precyzyjne rozwiązania, które przedstawiają sposób dojścia do poprawnego wyniku.