chlopiec i mezczyzna wiaza krawat
Dni, które warto świętować, to jeden z elementów naszej tradycji, dlatego są dla nas tak ważne, nawet jeśli nie wiążą się wyłącznie
z oficjalnymi uroczystościami. Kto nie lubi celebrowania? I kto nie wspomina miło obchodzenia takich świąt szczególnie w czasach szkolnych, w licznym gronie koleżanek i kolegów? Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak zrobić chłopcom miłą niespodziankę.

 

W Polsce przyjęło się, że życzenia na Dzień Chłopaka składamy 30 września, podczas gdy święto mężczyzn obchodzone jest 10 marca.
Za ciekawostkę można uznać fakt, że to właśnie Dzień Chłopaka, a nie Dzień Mężczyzny uważa się za odpowiednik Dnia Kobiet.

Szkolny dzień chłopaka

Dzień Chłopaka obchodzony jest głównie przez nastolatków. W szkołach dziewczęta przygotowują dla swoich kolegów drobne upominki. Czasem też chłopcy w tym dniu bywają zwalniani z odpowiedzi. Podpowiadamy, czym jeszcze można ich zaskoczyć:

  • Żaden chłopak nie pogardzi ciasteczkami, babeczkami lub innymi słodkościami domowej roboty przygotowanymi ze szczerego serca.
  • Doskonałą pamiątką tego dnia mogą być własnoręcznie wykonane ramki do zdjęć, zrobione dla każdego indywidualnie z imieniem lub symbolem związanym z hobby.
  • W wymyślaniu atrakcji ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Przedstawienie, piosenki lub wierszyki – najlepiej autorstwa Pań ‒ na pewno sprawią dużą radość i wywołają niejeden uśmiech. Można pokusić się o krótkie rymowanki dopasowane do każdego chłopca.
  • W ten specjalny dzień można zamienić się rolami, a nawet się przebrać, sprawić tym samym, by ten dzień był inny.
  • Jakie drugie śniadanie smakuje najlepiej? Takie, którego nie musimy przygotowywać sami –pyszna kanapka na pewno będzie z chęcią zjedzona na długiej przerwie.
  • Laurki z życzeniami – oczywiście własnoręcznie przygotowane, zawierające specjalne autorskie życzenia. Mogą mieć one niecodzienną formę i być przedstawione np. w postaci komplementów. Na takich kartkach każda z dziewcząt może napisać, za co danego chłopca lubi.

 
Wszystkim chłopcom w dniu ich święta życzymy kreatywności Elona Muska, odwagi Supermena i wytrwałości w dążeniu do celu większej niż
u Steve’a Jobsa. Niech ten dzień będzie dla Was wyjątkowy.