25–26 września 2021 odbędzie się konferencja INSPIR@CJE 2021 „Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?”. Podczas konferencji zostaną przedstawione dobre praktyki, które mogą poprawić jakość kształcenia w szkołach. 

 

INSPIR@CJE to jedna z form debaty edukacyjnej, która jest prowadzona już od prawie 10 lat. Prelegenci zaprezentują różnorodne tematy, których wspólnym mianownikiem są oddolne inicjatywy, rodzące się w szkole lub tuż obok niej, realizowane przez nauczycieli i inne osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją.

baner inspiracje

Uważamy, że polska szkoła może być coraz lepsza tylko dzięki nauczycielom, a nie odgórnym nakazom i wytycznym, narzuconym wbrew środowiskom szkolnym rozwiązaniom i reformom. W polskich szkołach pracuje wielu wspaniałych nauczycieli, którzy osiągają sukcesy pedagogiczne nie tylko w swojej klasie, ale także w kraju i na arenie międzynarodowej. – czytamy na platformie Edunews.pl, współorganizatora konferencji.

Jak organizować pracę z uczniami, aby stali się odpowiedzialni za własną naukę? Czym są Nearpod'owe wariacje i kreacje? Jak szkoły zmieniają swoje przestrzenie i dlaczego to robią? Jak to się stało, że się jakoś udało? O nauczycielskich i terapeutycznych odczuciach z pierwszego rozdania zarazy – tego i wiele więcej dowiedzą się Państwo już w najbliższy weekend podczas konferencji!
 

O konferencji

Konferencja odbędzie się 25–26 września 2021 r. (sobota–niedziela). Tegoroczne spotkanie będzie mieć formę stacjonarną. Możliwość uczestnictwa online zostanie uruchomiona dopiero wówczas, gdy warunki pandemii nie pozwolą na organizację wydarzenia w formie stacjonarnej. Termin zgłaszania udziału w konferencji upływa dziś, 20 września 2021 r.

Podczas konferencji odbędą się wykłady, których prelegenci to znakomici praktycy, m.in. nauczyciele należący do grupy Superbelfrzy RP: Dawid Łasiński, Dorota Czech-Czerniak, Maciej Danieluk, Dorota Kujawa-Weinke, Marta Florkiewicz-Borkowska i wielu innych.

INSPIR@CJE nie są konferencją naukową, są natomiast niepowtarzalnym spotkaniem edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, którzy w swojej codziennej pracy nie tylko myślą, jak poprawiać edukację w Polsce, ale to faktycznie czynią.
 

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon partnerem konferencji

Wydawnictwo Operon aktywnie wspiera wszystkie działania, które służą nauczycielom i edukacji. Konferencja Inspir@cje ma szczególe znaczenie dla Wydawnictwa, gdyż współtworzą ją nauczyciele należący do grupy Superbelfrzy RP, z którymi Operon współpracuje przy tworzeniu Mobilnej szkoły. Mobilna szkoła jest platformą rozwojową dla nauczycieli, na której znajdują się programy do wszystkich przedmiotów z gotowymi pomysłami na lekcje. Platforma daje możliwość nie tylko poznania sprawdzonych sposobów na lekcje od topowych nauczycieli w Polsce, czyli od tych, którzy się znają na rzeczy, lecz także służy rozwijaniu najbardziej pożądanych obecnie kompetencji nauczycieli: emocjonalno-społecznych, TIK-owych oraz zwinnego zarządzania sobą, klasą i szkołą. Więcej o tych rozwiązaniach, ich przydatności w pracy szkoły i nauczyciela opowie Dawid Łasiński – znany w sieci jako Pan Belfer, który jest liderem i twórcą jednego z programów Mobilnej szkoły. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać Mobilną szkołę z perspektywy nauczyciela – Pana Belfra – w wystąpieniu „Mobilna szkoła – z tymi, co się znają, o tym, co znać trzeba”.

baner

 
Szczegółowe informacje o wystąpieniach i konferencji znajdą Państwo na stronie TUTAJ.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

 

Źródło: Edunews.pl