Nie każdy dzień może być naznaczony pełnią odczuwanego szczęścia. Różne sprawy dnia codziennego i bieżące wydarzenia wpływają na to, czy łatwo jest pozytywnie podsumować dany moment. Niech mikołajki będą pretekstem do tego, by zrobić coś dla siebie. Liderzy programu Mobilny wychowawca – Przemek Staroń i Marta Młyńska – mają dziś dla Państwa wyjątkowy prezent – spotkanie „na żywo” dające realne wsparcie, skuteczne narzędzia radzenia sobie w trudnej sytuacji i mnóstwo dobrej energii!

 

Żeby dać innym ludziom, musimy mieć z czego… A z pustego i Salomon nie naleje! Pamiętacie, że dbanie o siebie to nie luksus, a priorytet, i gdy dajemy sobie, to nie zabieramy innym.

– Marta Młyńska, Przemek Staroń
 

Nie radzę sobie, czyli jak odnaleźć się w sytuacji kryzysowej?

Nasz dobrostan nosi w sobie rysy subiektywności. Nie istnieje jedna, uniwersalna recepta na osiągnięcie pełni szczęścia. Indywidualnie podejmowane działania mogą dawać wiele satysfakcji na długie lata.

Podczas webinaru „Nie radzę sobie, czyli jak odnaleźć się w sytuacji kryzysowej?” realizowanego w ramach programu Mobilny Wychowawca dowiedzą się Państwo, kiedy i dlaczego dochodzi w naszym życiu do kryzysów, jak sobie z nimi radzić oraz jak reagować, gdy uczniowie znajdą się w sytuacjach kryzysowych. Razem z Martą Młyńską oraz Przemkiem Staroniem będą Państwo poszukiwać odpowiedzi na trudne pytania związane z doświadczeniem sytuacji kryzysowej. Prowadzący podzielą się swoimi przemyśleniami, pochyląjac się nad psychologicznymi aspektami tego zagadnienia. Dzięki uczestnictwu w webinarze zyskają Państwo wiedzę i umiejętności, które ułatwią radzenie sobie z kryzysem oraz udzielenie wsparcia komuś, kto będzie tego potrzebować. Z okazji mikołajek warto zrobić coś dla siebie! Przed Państwem moc wrażeń i refleksji.

webinar wychowawca

Dzięki udziałowi w webinarze uczestnik:

  • z łatwością rozpozna sytuacje kryzysowe i traumy; 
  • wymieni przyczyny sytuacji kryzysowych; 
  • zastosuje narzędzia do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi; 
  • wesprze ucznia w razie sytuacji kryzysowej; 
  • uświadomi sobie, jak ważna jest profilaktyka zapobiegania sytuacjom kryzysowym.Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy Państwa do dzielenia się z nami informacjami o świątecznych akcjach charytatywnych organizowanych w Państwa szkołach. Linki, opisy oraz zdjęcia mogą Państwo przesyłać TUTAJ.

 
Podczas webinaru Przemka Staronia i Marty Młyńskiej wydarzy się rzecz niezwykła, bo przecież nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele potrzebują mądrego, świadomego zadbania o swój balans wewnętrzny i dobrostan. Warto dbać o niego zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wiedzą o tym doskonale liderzy programu Mobilny wychowawca, dlatego, jak sami zapowiadają, w trakcie dzisiejszego spotkania „na żywo” będzie merytorycznie, emocjonująco, inspirująco i budująco – dla każdego, kto zechce zrobić coś siebie i dołączy już dziś o 18.00 TUTAJ.

Z kolei o tym, jak warto obchodzić mikołajki w szkole, przeczytają Państwo TUTAJ.