laptop blog
Na portalu społecznościowym Operonu zapytaliśmy, jakie polecają Państwo strony tworzone przez nauczycieli. Okazało się, że czytanych przez Państwa blogów jest tak wiele, że postanowiliśmy je podzielić na kategorie. W tym artykule przedstawiamy pierwszą z nich – „Poloniści i matematycy, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza, a trudności odchodzą w zapomnienie”.

 

 
Wymiana doświadczeń przez blogowanie

Dla nauczycieli z powołania edukacja jest pasją. Jeśli ich metody nie działają, szukają innych lub sami tworzą nowe. I nie zachowują ich tylko dla siebie, nie strzegą jak oka w głowie, a chętnie wymieniają się i dzielą nimi w świecie belfrów. W czasach, gdy nowe technologie i Internet stały się codziennością, wymiana doświadczeń jest się jeszcze prostsza. A nauczyciele chętnie korzystają z możliwości technologicznych, tworząc blogi.

Dlaczego warto czytać blogi o tematyce edukacyjnej?

Rekomendowane przez Państwa blogi są prowadzone przez belfrów ze świeżymi pomysłami i niestandardowym podejściem do nauczania. Na każdej ze stron znajdują się przydatne informacje i autorskie sprawdzone metody. Warto po nie sięgać, szukając inspiracji. Dzięki innemu spojrzeniu nauczyciela, którego w realnym życiu być może nigdy nie udałoby się spotkać, przeprowadzone przez Państwa lekcje nabiorą świeżości. Nauczycielskie blogi można czytać również ze zwykłej ciekawości i chęci przekonania się, jak z podobnymi do naszych wyzwaniami radzą sobie inni. Takie działanie sprzyja eksperymentom i wprowadzaniu innowacji w nauczaniu.

Blogi o tematyce edukacyjnej polecane przez nauczycieli

Strony internetowe to przede wszystkim obszar, w którym belfrzy realizują się twórczo. Przedstawiamy wyjątkową, bo zbudowaną przez samych nauczycieli na profilu facebookowym Operonu, listę ulubionych twórców internetowych poruszających tematykę edukacyjną w obszarze języka polskiego i matematyki.

Poloniści, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza, a trudności odchodzą w zapomnienie:

  

Matematycy, dzięki którym nauka staje się przyjemniejsza, a trudności odchodzą w zapomnienie:

 

Jeśli inspirują się Państwo blogami, których tematyka oscyluje wokół pozostałych przedmiotów, to prosimy o zostawienie wiadomości w komentarzu na profilu Operonu pod postem „Nauczyciele inspirują w sieci”.