Marsz Niepodległości, biegi niepodległościowe, wspólne śpiewanie hymnu narodowego – to tylko niektóre z wydarzeń, dzięki którym wspólnie możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości.

 

bialo czerwona mapa Polski
„Szkoła do hymnu” i „Niepodległa do hymnu”

W związku z tym, że 11 listopada jako święto narodowe jest dniem wolnym od pracy i zajęć szkolnych, już 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w tysiącach polskich szkół w kraju i za granicą odbyły się uroczystości oraz wspólne śpiewanie hymnu narodowego. Relacje z akcji Szkoła do hymnu dostępne są profilu lub stronach internetowych szkół. W dzień upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości, 11 listopada o godzinie 12:00, w ramach akcji Niepodległa do hymnu również z setek gardełbędzie słychać Mazurek Dąbrowskiego.
 

Wspólnie podczas Święta Niepodległości 

Wspólne śpiewane hymnu to okazja do spotkania wszystkich Polaków. W kraju i za granicą odbędzie się wiele wydarzeń, dzięki którym
w podobny – radosny – sposób uczczona na zostanie niepodległość Polski. Największe obchody odbywają się w Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza.  Można świętować również na sportowo – biorąc udział w biegach niepodległościowych. W niemal każdej polskiej miejscowości odbywają się wydarzenia, pochody czy parady. Jedne z ciekawszych to m.in.:

 
Setki wydarzeń związanych ze Świętem Niepodległości zaprezentowane zostało na stronie. Co ważne, niektóre z wystaw to wystawy czasowe
– warto w listopadzie wybrać się na nie z całą klasą.
 

Zachęcamy do wspólnego i radosnego uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości!