Godziny przy tablicy i godziny w domu – jak zorganizować pracę, aby zaoszczędzić czas? Wydawnictwo Operon pomoże Państwu w przygotowaniu i sprawdzeniu testów.

 

Skomplikowana organizacja pracy nauczyciela 
nauczycielka przy biurku z laptopem i budzikiem

Państwa praca to nie tylko godziny spędzone przy tablicy. To także stosy dokumentów do wypełnienia. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przygotowanie lekcji, podczas której uczniowie skutecznie przyswoją wiedzę, tak aby móc się nią posługiwać w praktyce. Jak sprawdzić, czy nauka nie poszła w las? Najczęstszym sposobem są kartkówki czy prace klasowe. Ich ułożeniem i sprawdzeniem także zajmują się nauczyciele. Nie każdy test będzie odpowiedni dla wszystkich klas – muszą Państwo uwzględnić zróżnicowane poziomy i umiejętności uczniów. Dlatego są zmuszeni Państwo gromadzić własne materiały. Wszystkie te działania wymagają wielu godzin pracy, nierzadko do późnych godzin nocnych, aby rano równo z dzwonkiem, znów rozpocząć lekcje. Oczywiście wielu z Państwa po latach doświadczeń wypracowało swój system organizacji pracy. Jak jeszcze można oszczędzić czas – jak skrócić godziny przeznaczone na układanie i sprawdzanie testów? Skąd czerpać wciąż inspiracje do tworzenia sprawdzianów dopasowanych
do indywidualnych potrzeb uczniów?
 

Ułożenie pracy klasowej w 3 minuty

Operon przygotował pulę zadań stworzoną przez doświadczonych nauczycieli, którą znajdą Państwo w jednym miejscu – Generatorze Testów. Narzędzie to uwzględnia w pełni specyfikę pracy nauczyciela i uczniów. Korzystając z niego, mogą Państwo stworzyć własną bazę kartkówek czy klasówek. Ułożenie testu stanie się dzięki teamu proste i szybkie! Wystarczy, że wybiorą Państwo poziom nauczania, klasę, przedmiot oraz temat, a następnie wskażą interesujące pytanie i dodadzą je do testu. A wszystko potrwa tylko 3 minuty J. Nie tylko układanie testów zajmuje mnóstwo czasu, lecz także ich sprawdzanie. Tutaj również otwieramy się na Państwa potrzeby – przy sprawdzaniu pomocny będzie klucz odpowiedzi oraz kryteria oceniania. Zachęcamy Państwa do usprawnienia pracy przy użyciu Generatora Testów.