Czy chcieliby Państwo poprowadzić lekcję w kreatywny sposób, zwiększając zaangażowanie uczniów? Przygotowaliśmy nowy cykl spotkań „Nowoczesne metody nauczania - czyli skąd czerpać inspirację na ciekawą lekcję”. To cykl bezpłatnych szkoleń z wykorzystania technologii mobilnej do pracy na lekcji. Celem spotkań jest przedstawienie metod poprowadzenia ciekawej, nowoczesnej i angażującej uczniów lekcji. Spotkania możemy przeprowadzić w ramach zebrania rady pedagogicznej w Państwa szkole lub w innym uzgodnionym terminie.

 

Skąd czerpać inspirację na ciekawą lekcję?

Zgodnie z założeniami neurodydaktyki nic nie stymuluje rozwoju mózgu młodego człowieka tak silnie, jak kreatywne działania. O tym, że szukają Państwo nowych metod i sposobów, by zainteresować ucznia, zaangażować go i sprawić, że będzie chciał brać w niej czynny udział, nie raz już się przekonaliśmy. Dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa na cykl szkoleń „Nowoczesne metody nauczania ‒ czyli skąd czerpać inspirację
na ciekawą lekcję”, które będą prowadzone przez naszych Konsultantów Edukacyjnych.
 

baner cykl szkolen

 
Bezpłatne szkolenia możemy przeprowadzić w Państwa szkole w dogodnym terminie. Spotkanie jest podzielone na cztery bloki tematyczne:

1. Mobilna lekcja z aplikacją Operon 45 – multimedialny warsztat pracy nauczyciela

Podczas spotkania zaprezentujemy jedno z nowoczesnych rozwiązań na rynku edukacyjnym ‒ aplikację na telefon Operon 45. Jest to narzędzie do przygotowywania i prowadzenia lekcji. Pozwala na wyświetlanie materiałów uczniom zarówno na lekcji w klasie, jak i podczas pracy zdalnej. W aplikacji znajdują się podręczniki oraz materiały dodatkowe, takie jak filmy, zdjęcia, grafiki, diagramy, zadania, ćwiczenia do pracy na lekcji.

Zalety prowadzenia lekcji z aplikacją Operon 45:

  • zaangażowanie uczniów ‒ łatwy dostęp do atrakcyjnych materiałów multimedialnych,
  • szybkie przygotowanie się do lekcji ‒ dostęp do scenariuszy do każdego tematu lekcji (z możliwością ich wydruku),
  • mobilność – materiały zawsze pod ręką,
  • bezpieczeństwo ‒ korzystanie z materiałów bez dostępu do Internetu, blokowanie powiadomień i wiadomości podczas prezentacji materiałów,
  • funkcja edukacji zdalnej.

 
2. Mobilne zajęcia z wychowawcą

Zdajemy sobie sprawę, że opracowanie ciekawych i różnorodnych materiałów na zajęcia z wychowawcą jest niełatwe i czasochłonne. Dlatego przygotowaliśmy zbiór scenariuszy lekcji wspierających zrozumienie i wyrażanie emocji, pokonywanie strachu, stresu, wyznaczanie celów, konsekwencję w działaniu i współpracę w zespole. Jest to duże ułatwienie w prowadzeniu zajęć potrzebnych i poszukiwanych przez uczniów.

Na spotkaniu zaprezentujemy poszczególne tematy na zajęcia z wychowawcą oraz materiały, które w ramach tych tematów przygotowaliśmy.

3. Mobilna powtórka do matury

To wyjątkowe spotkanie, podczas którego zaproponujemy pomysły na szybką i skuteczną powtórkę materiału, np. przed sprawdzianem,
po przerobieniu rozdziału, a przede wszystkim ‒ przed egzaminem maturalnym. Materiały do pracy nauczyciela z uczniami są dostępne
w jednym miejscu – w aplikacji mobilnej, która pozwala na wygodne wyświetlanie treści uczniom. Mobilna powtórka do matury pomaga uczniom zidentyfikować obszary do nadrobienia oraz porządkuje już zdobytą wiedzę.

4. System wspierający nauczyciela w przygotowaniu ucznia do egzaminu maturalnego

Ostatnia klasa to wyjątkowy czas dla uczniów, a dni egzaminu maturalnego oznaczają zakończenie długich przygotowań oraz pracy nauczyciela i uczniów. Jak wspierać ten proces? Jak ułatwić pracę i usystematyzować przygotowania do matury? Na spotkaniach Konsultanci Edukacyjni przedstawią Państwu cały system przygotowań w ramach próbnych egzaminów z Operonem, który bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach, mobilizuje uczniów do systematycznej pracy i ułatwia zadanie nauczycielom.

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymają imienne zaświadczenia o udziale w spotkaniach.
 

Jak zgłosić szkołę na cykl szkoleń?

Spotkania poprowadzą Konsultanci Edukacyjni, z którymi należy się skontaktować w celu uzgodnienia terminu szkoleń:
 
Aneta Maciołek

Krzysztof Baczkowski

Ireneusz Tomczyk

Elżbieta Oksiejczuk

 
Więcej informacji znajdą Państwo na naszym fanpage’u >> TUTAJ.

 
Warsztaty online – nowy cykl spotkań dotyczący egzaminów 

Dziękujemy za Państwa obecność podczas codziennych warsztatów online. Przedstawiamy na nich, jak dzięki aplikacji Operon 45
oraz połączeniu tradycyjnych i mobilnych metod nauczania przeprowadzić powtórki materiałów omawianych w okresie pracy zdalnej.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na nowy cykl spotkań – „Egzamin maturalny ‒ program wspierający nauczyciela w przygotowaniu ucznia do egzaminu maturalnego”. Na warsztat z konsultantem można zapisać się w dowolnym momencie i już w przyszłym tygodniu zapoznać się
z programem przygotowań do egzaminu maturalnego. Podczas spotkania przekonają się Państwo, jak w prosty sposób przeprowadzić analizę egzaminu próbnego oraz przygotować plan powtórzeniowy.

Harmonogram warsztatów z możliwością zapisu znajdą Państwo >>TUTAJ. Zachęcamy do śledzenia naszego kalendarza.

Nie może Państwa na nich zabraknąć!