Pomoce dydaktyczne powinny w sposób elastyczny dopasowywać się do realiów, w których pracują zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Zgodnie z tą zasadą powstały publikacje Operonu: karty pracy uzupełniające podręczniki dla liceum i technikum, a także zeszyty ćwiczeń dla szkoły branżowej.

 

Zestawy gotowych zadań do każdego tematu to sprawdzona formuła uzupełniająca naukę w szkołach ponadpodstawowych. Karty pracy i zeszyty ćwiczeń – dopasowane do możliwości uczniów i zakresu wymaganej wiedzy – są wartościową pomocą przede wszystkim ze względu na łatwość korzystania z tego materiału. W publikacjach przewidziano miejsce na odpowiedzi pisemne oraz rozwiązania zadań, tak aby ułatwić uczniom naukę do sprawdzianów i kartkówek.

Wsparcie dostosowane do potrzeb

Operon przygotował dwa rodzaje materiałów wspierających naukę w liceum i technikum: karty pracy do zakresu podstawowego oraz maturalne karty pracy do zakresu rozszerzonego, które pozwalają uczniom rozpocząć przygotowania do egzaminu dojrzałości już od pierwszej klasy. Praktyczną pomocą w nauce w szkole branżowej są natomiast zeszyty ćwiczeń. Wszystkie materiały zostały zaprojektowane w ciekawy i funkcjonalny sposób ‒ każdy zestaw zadań można rozwiązać osobno i przekazać do sprawdzenia nauczycielowi.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami:

  • karty pracy do liceum i technikum: ZOBACZ,
  • zeszyty ćwiczeń do szkoły branżowej: ZOBACZ.

 

karty pracy
zeszyty cwiczen

 
Kompleksowa nauka od września

Od września 2022 r. w szkołach ponadpodstawowych jest realizowany nowy przedmiot – historia i teraźniejszość, a ponadto zmieniono treści przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Z kolei od nowego roku szkolnego młodzież będzie się uczyć kolejnego nowego przedmiotu – biznesu i zarządzania. Do tych przedmiotów również przygotowano karty pracy i zeszyty ćwiczeń, aby sprawdzona formuła skutecznie wspierała ich naukę.

Aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie nowy rok szkolny, warto podjąć świadomy wybór i już teraz zapoznać się z ofertą Operonu. Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z podręcznikami na rok szkolny 2023/2024 i złożyć deklarację wyboru, wystarczy kliknąć odpowiednią grafikę poniżej.

deklaracje