Oszczędność czasu w przygotowaniu zajęć oraz sprawna praca w klasie – to tylko niektóre z zalet prezentacji multimedialnych i gotowych scenariuszy na lekcję. 

 

Dziś sam wykład na lekcji już nie wystarcza. Młodzież żyjąca w świecie smartfonów i portali społecznościowych, przyzwyczajona do krótkich i atrakcyjnych graficznie komunikatów, oczekuje, że i w szkole pojawią się nowe rozwiązania – takie, które będą nadążały za „ich światem”. Dla nauczycieli przyciągnięcie uwagi dzisiejszych uczniów i sprawienie, że będą aktywnie uczestniczyć na lekcji, to nie lada wyzwanie.
 

Od nauczycieli dla nauczycieli

Dużą pomocą dla nauczycieli są prezentacje multimedialne dostępne w Multitece Operonu. Zostały one opracowane we współpracy z cenionymi w Polsce edukatorami i nauczycielami praktykami. Autorami prezentacji multimedialnych oraz scenariuszy na lekcje są nauczyciele z wieloletnim stażem, w tym topowi belfrzy – liderzy Mobilnej szkoły. Swoimi pomysłami na angażujące uczniów 45 minut podzielili się m.in.: Przemysław Staroń, Marta Młyńska, Dawid Łasiński, Agnieszka Jankowiak-Maik, Krzysztof Chojecki czy Joanna Gadomska.

W prezentacji nauczyciel znajdzie atrakcyjne slajdy rozwijające temat lekcji bądź wyjaśniające najtrudniejsze zagadnienia schematy, filmy, grafiki, zadania z kart pracy, animacje. Ułatwiają one prowadzenie zajęć oraz zarządzanie uwagą uczniów, a także umożliwiają zaktywizowanie młodzieży do pracy na lekcji.

Prezentacje multimedialne to dla nauczyciela:

  • oszczędność czasu w przygotowaniu do lekcji – nauczyciel ma pełny zestaw materiałów dodatkowych na lekcję,
  • swoboda w korzystaniu – nauczyciel sam decyduje, które slajdy i w jakiej kolejności chce wyświetlić na lekcji w danej klasie,
  • więcej inspiracji i duży wybórmateriałów – do dyspozycji są zarówno slajdy ze statystykami, wykresami, pojęciami, zdjęciami, jak i tekstami źródłowymi, zadaniami czy interesującymi tematami do dyskusji,
  • przejrzysta konstrukcja lekcji – w prezentacjach znajdują się slajdy z celami i podsumowaniem, stanowiące klamrę zajęć,
  • sprawna praca na lekcji – wśród plansz można znaleźć także slajdy z zadaniami i odpowiedziami, a także strony z podręcznika, dzięki którym można odwołać się do książki, nawet jeśli uczeń zapomni przynieść ją na lekcję.

 

baner prezentacje w multitece

 
Wyświetlanie bezpośrednio z Multiteki 

Aby skorzystać z prezentacji na lekcji, wystarczy wejść do Multiteki Operonu. Znajdą tam Państwo prezentacje do swojego przedmiotu oraz gotowe scenariusze do każdej lekcji. Prezentacje i scenariusze są dopasowane do każdego tematu z podręcznika. Mogą Państwo przeprowadzić zajęcia dokładnie tak, jak zakłada scenariusz, lub zainspirować się nim i dopasować jego elementy do własnego pomysłu.