Jak zmotywować maturzystów do pracy? Kluczem są dobra organizacja i skuteczne narzędzia dopasowane do potrzeb współczesnych uczniów. „Repetytorium. Nowa matura 2023” to jedyna na rynku publikacja powstała przy zaangażowaniu młodzieży. 

 

Repetytorium dostosowane do potrzeb uczniów i nauczycieli 

W wyniku pogłębionych wywiadów i ankiet przeprowadzonych wśród uczniów w całej Polsce powstała publikacja łącząca wieloletnie doświadczenie metodyków z preferencjami maturzystów.Uczniowie z całej Polski opowiedzieli, co pomaga, a co stanowi najczęstszą barierę w przyswajaniu wiedzy. Tak powstały zupełnie nowe materiały przygotowujące do egzaminu dojrzałości: „Repetytorium. Nowa matura 2023”.

Dzięki przejrzystej strukturze Repetytorium umożliwia kontynuację pracy powtórkowej zapoczątkowanej na lekcjach. Uczniowie otrzymują przystępne podsumowanie teoretyczne, a następnie mogą dokończyć rozwiązywanie zadań czy arkuszy w domu. Pogrupowanie wymaganych treści według działów oraz stopniowanie trudności pomaga organizować pracę i motywuje do dalszej nauki. Korzystając z publikacji, mogą być Państwo pewni, że skutecznie wesprą każdego ze swoich uczniów w przygotowaniach do matury 2023.
 

Struktura Repetytorium w formule 2023 jest zgodna z preferencjami uczniów.  

  • Teoria w pigułce wraz z ilustrującym ją przykładem zadania maturalnego – szybka powtórka najważniejszych informacji.
  • Zadania maturalne do samodzielnego rozwiązania – bieżąca kontrola postępów i ćwiczenie wszystkich typów zadań, a także wypracowanie umiejętności rozwiązywania zadań wymagających więcej czasu i skupienia
  • Wzorcowo rozwiązany arkusz maturalny – poznanie wskazówek, jak dobrze rozwiązać arkusz, by uzyskać jak największą liczbę punktów
  • Zestaw krótkich odpowiedzi do zadań – weryfikacja postępów
  • Fragmenty zindywidualizowane dla wybranego przedmiotu. 

 

Serwis e-learningowy jako alternatywa lub uzupełnienie publikacji drukowanej

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest obecnie elastyczne podejście do formy nauczania. Dlatego w najbliższych tygodniach uruchomimy innowacyjną platformę online. Bez problemu mogą Państwo uczyć, używając jedynie telefonu, tabletu lub komputera dzięki serwisowi Giełda Maturalna. Znajdują się w nim te same treści, co w Repetytorium w wersji papierowej, ale nie tylko! Po zeskanowaniu z publikacji kodu QR uzyskają Państwo dostęp do zasad oceniania dla każdego zadania w formie opisu, tak jak w arkuszach CKE. Przeanalizują Państwo wraz z uczniami rozwiązania do każdego zadania krok po kroku, a dla wybranych zadań odtworzą filmy z rozwiązaniem. 
 

Przygotowania do matury – skuteczne i na czas!

Wybór Repetytorium to gwarancja: 

  • systematycznej i odpowiednio rozplanowanej w czasie nauki; 
  • skutecznego utrwalenia wiedzy i umiejętności u wszystkich uczniów, niezależnie od ocen; 
  • przygotowania uczniów do egzaminu w terminie; 
  • wyboru – nie muszą Państwo obawiać się lekcji zdalnych ani nieobecności uczniów, bo mogą zawsze skorzystać z serwisu zamiast książki papierowej. 

 

baner repetytoria matura

Szczegółowe informacje dotyczące Repetytorium znajdą Państwo w księgarni internetowej Operon. Dostępne publikacje: 

 

Wybrane zadania do matury 2023 już dostępne w Multitece

Aby ułatwić uczniom samodzielną pracę z Repetytorium w domu, warto skorzystać z materiałów maturalnych dostępnych także w Multitece. Znajdą tu Państwo zadania wraz z odpowiedziami dostosowane do nowej matury 2023 zgodne z wytycznymi CKE. Można je pobrać TUTAJ i wykorzystać podczas zajęć przy okazji omawiania konkretnych zagadnień z podstawy programowej dla danego przedmiotu.

Dostępne są już wybrane materiały z języka polskiego, matematyki, informatyki, biologii, fizyki, geografii, historii i chemii. W każdym pliku z zadaniami zawarte są także odpowiedzi. Wszystkie treści są aktualizowane i dodawane na bieżąco. Aby zapoznać się z materiałami maturalnymi w Multitece, należy wybrać na stronie filtr „zadania do nowej matury” – i gotowe!
 

Rzetelne źródło informacji na temat nowej formuły egzaminu

W tym roku przygotowania do matury wzbudzają wśród uczniów i nauczycieli jeszcze więcej emocji niż w poprzednich latach. Młodzi ludzie po raz pierwszy napiszą egzamin dojrzałości w nowej formule. Ale zrealizowanie wyzwań i zadań postawionych przed szkołą w ramach reformy nie musi Państwu spędzać snu z powiek. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych źródeł informacji. Jednym z takich miejsc jest Program Matura 2023, w którym specjaliści krok po kroku tłumaczą, jak wyglądają nowe arkusze. Dzięki skorzystaniu z programu zapewnią sobie Państwo dostęp do najświeższych wytycznych, zweryfikowanych przez ekspertów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

Serdecznie zapraszamy!