Nauczyciele ciągle rozwijają swój warsztat pracy. Poznają nowe techniki pracy z uczniami, zwiększają swoje kompetencje – zarówno te praktyczne, jak i emocjonalno-społeczne. Jak będzie wyglądać ten rok? W jaki sposób połączyć wykorzystywane metody online z czasu edukacji zdalnej z tradycyjnymi metodami offline? Te pytania nurtują wielu nauczycieli. Spieszymy z pomocą i gotowymi rozwiązaniami.

 

Jak dobrze wykorzystać 45 minut lekcji?

Podczas nauczania zdalnego w czasie pandemii nauczyciele musieli poradzić sobie z wieloma wyzwaniami. W tym roku szkolnym wiele z nich będzie dotyczyć obszarów pedagogiczno-psychologicznych i radzenia sobie z nową szkolną rzeczywistością, zarówno po stronie nauczycieli, jak i uczniów. Dużo uwagi i dyskusji poświęca się nowoczesnym rozwiązaniom dydaktycznym oraz wykorzystaniu technologii cyfrowych w ich kontekście. Powinny one ułatwić aktywizację uczniów, na których edukacja zdalna wywarła znaczący wpływ.

Tym, co na pewno będzie wspierać pracę nauczycieli, będą gotowe rozwiązaniana lekcję, które odpowiadają powyższym wyzwaniom. W zakresie pedagogiczno-psychologicznym nauczyciele będą mogli skorzystać z gotowych prezentacji multimedialnych oraz scenariuszy lekcji na zajęcia z wychowawcą. Ważne jest to, że te przemyślane rozwiązania dla wychowawców, które pozwalają efektywnie i ciekawie poprowadzić całą lekcję, powstały przy współpracy z praktykami– topowymi polskimi nauczycielami, którzy w materiałach dzielą się swoim warsztatem pracy.

Nauczyciele, którzy szukają wartościowych, rozwojowych kursów i webinarów w zakresie metodyki pracy oraz w wymiarze kompetencji miękkich, mogą poszerzyć swoją wiedzę i zainspirować się pomysłami Superbelfrów, prowadzących i udostępniających swoje wystąpienia na platformie Mobilna szkoła.
 

baner gotowe rozwiazania na lekcje

 
Przygotowaliśmy rozwiązania cyfrowe w kontekście nauki przedmiotów szkolnych dla godziny wychowawczej oraz każdego przedmiotu w szkole ponadpodstawowej – zarówno w technikum i liceum, jak i szkoły branżowej. To gotowe rozwiązania na lekcję do każdego tematu z podręcznika. Dzięki gotowym prezentacjom multimedialnym i scenariuszom do poprowadzenia całej lekcji, nauczyciele mogą znacząco przyspieszyć przygotowanie się do lekcji oraz usprawnić jej prowadzenie.
 

Jak korzystać z gotowych rozwiązań?

Ze wszystkimi wspierającymi pracę nauczyciela narzędziami – w tym z podręcznikami, prezentacjami, scenariuszami, kartami pracy wraz z odpowiedziami, programami, planami czy książkami nauczyciela – można zapoznać się z poziomu strony internetowej: w Multitece (KLIKNIJ i sprawdź!) lub w aplikacji Operon 45.

Aby korzystać z zasobów Multiteki, nauczyciel musi mieć założone i zweryfikowane konto. To jedno konto będzie służyło do logowania się do wszystkich narzędzi przygotowanych przez Wydawnictwo Operon, takich jak: aplikacja Operon 45, Mobilna Szkoła, system deklaracji, webinary i wiele innych.

 

W pierwszych tygodniach września zapraszamy także na webinary
„Gotowe rozwiązania na lekcję” przygotowane do poszczególnych przedmiotów oraz do zajęć z wychowawcą, podczas których będą mogli Państwo zobaczyć: 
            
  • GOTOWE scenariusze i prezentacje do poprowadzenia KAŻDEJ lekcji;
  • możliwości wyświetlania  gotowych prezentacji uczniom – z komputera  z Multiteki (KLIKNIJ i sprawdź)  lub ze smartfona  z aplikacji Operon 45;
  • Mobilną szkołę – tworzoną dla Państwa przez topowych, polskich nauczycieli – m.in. przez nauczycieli z grupy  Superbelfrzy, którzy dzielą się swoim warsztatem pracy oraz inspirują innych,  prowadząc webinary i kursy z pomysłami na lekcje przedmiotowe i na zajęcia z wychowawcą;
  • podręczniki i materiały ćwiczeniowe do szkół ponadpodstawowych.  
     
baner aneta

 
Zapraszamy do zapisów na spotkania w ramach wydarzeń na profilu Operonu na Facebooku lub do bezpośredniego kontaktu z Anetą Maciołek, która chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania pod numerem telefonu: 519 547 144 lub adresem e-mail: a.maciolek@operon.pl.

Aby się zapisać, mogą Państwo także kliknąć odpowiedni link poniżej. 
 

Spotkania dla WSZYSTKICH nauczycieli SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

2.09 – czwartek – godz. 18.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję podstaw przedsiębiorczości
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY

3.09 – piątek – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję języka polskiego
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY
 
6.09 – poniedziałek – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję edukacji dla bezpieczeństwa
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY

7.09 – wtorek – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję biologii
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY

8.09 – środa – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję fizyki
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY

9.09 – czwartek – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na lekcję informatyki
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY

10.09 – piątek – godz. 19.00 – Gotowe rozwiązania na zajęciaz wychowawcą
Spotkanie dla nauczycieli >> Bezpośredni link do spotkania znajduje się tu >>ZAPISY
 

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 519 547 144 lub adresem e-mail: a.maciolek@operon.pl.
 

Zachęcamy do składania deklaracji wyboru podręczników
na rok szkolny 2021/2022.
  

Dzięki złożonej deklaracji otrzymują Państwo  pakiet startowy  od Wydawnictwa Operon, w którym znajdują się m.in. nowe podręczniki do pracy z uczniami oraz najnowszy kalendarz dla nauczyciela! 
 
 
Aby złożyć deklarację elektroniczną, wystarczy kliknąć TUTAJ.
 

baner deklaracje

 
Zapraszamy także do kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta pod numerem:
58 679 00 00 lub przez e-mail: info@operon.pl.