Wydawnictwo Operon nie ustaje w pracy, aby dostarczyć Państwu rozwiązań i materiałów na rok szkolny 2023/2024.Rozbudowywana jest oferta dla szkół ponadpodstawowych – m.in. podręczniki oraz aplikacja dla maturzystów. Wciąż także są rozwijane i dostosowywane do współczesnych realiów szkoły podstawowej, cieszące się uznaniem nauczycieli: seria Ortograffiti i Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.

 

Reforma w szkolnictwie, dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość, rozwój technologiczny, a w Wydawnictwie Operon trwają intensywne przygotowania do nowego roku szkolnego.

Treści dopasowane do aktualnej podstawy programowej i stylu nauki współczesnych uczniów –to wszystko znajdą Państwo w publikacjach Operonu dla szkół ponadpodstawowych. Można już składać deklarację wyboru podręczników. Wkrótce będą Państwo mieli także okazję, by złożyć zamówienie dotacyjne na podręczniki i zeszyty ćwiczeń Operonu do szkoły podstawowej dla klas 4–8. 

deklaracje

Nowy etap rozwoju oferty publikacji i materiałów dla szkół ponadpodstawowych 

W roku szkolnym 2023/2024 działania wydawnictwa będą koncentrowały się na dalszym rozwoju oferty dla liceów, techników oraz szkół branżowych. Nowe podręczniki do szkoły ponadpodstawowej uzyskały już numery dopuszczenia bądź są na finiszu procedury w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Wydawnictwo Operon wciąż ulepsza także programy egzaminacyjne – Próbną Maturę oraz publikacje i materiały wspierające uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Nowości dla nauczycieli i uczniów!

Mogą Państwo skorzystać z:

  • podręczników do nowych przedmiotów: historia i teraźniejszość oraz biznes i zarządzanie;
  • podręczników do przedmiotów, w przypadku których w 2022 roku zmieniono podstawę programową: edukacja dla bezpieczeństwa, historia oraz wiedza o społeczeństwie;
  • oferty egzaminacyjnej – już wkrótce uczniowie będą mogli korzystać z aplikacji z publikacjami przygotowującymi do egzaminu oraz wziąć udział w Próbnej Maturze z Operonem;
  • gotowych prezentacji multimedialnych na każdą lekcję;
  • kursów w ramach platformy rozwojowej Mobilna szkoła.

 
Edukacja wczesnoszkolna – rozbudowa serii Ortograffiti i OSKT

W przyszłym roku szkolnym wsparcie w pracy na lekcji z uczniami klas 1–3 zapewni ceniona i najczęściej wybierana przez nauczycieli seria Ortograffiti. Z kolei w podsumowaniu etapu wczesnoszkolnego pomoże Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty, w którym od 15 lat biorą udział tysiące szkół z całej Polski. Dlatego oba projekty są wciąż dostosowywane do Państwa wymagań i potrzeb oraz dopracowywane ze szczególną starannością.

Wydawnictwo Operon wprowadza zmiany i ograniczenia jedynie w ofercie podręczników dla pierwszego etapu edukacji. Szczegółowe informacje dotyczące publikacji do klas 1–3 zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym szkołom.

Rok szkolny 2023/2024 z publikacjami i materiałami edukacyjnymi Operonu

Już teraz mogą Państwo przygotować się do wyzwań, które niesie ze sobą nowy rok szkolny. Wystarczy, że zdecydują się Państwo na podręczniki dostosowane do aktualnej podstawy programowej i realiów współczesnej edukacji. Deklarację można złożyć elektronicznie na stronie: https://deklaracje.operon.pl/szkolaponadpodstawowa.

Wkrótce będą Państwo mieli także okazję, by złożyć zamówienie dotacyjne na podręczniki i zeszyty ćwiczeń Operonu do szkoły podstawowej dla klas 4–8. Oferta obejmie następujące przedmioty: plastykę, technikę, biologię, chemię, fizykę, geografię i historię. 

W razie pytań prosimy o kontakt z konsultantem Wydawnictwa Operon pod numerem tel.: 58 679 00 00 lub e-mailowo: info@operon.pl