Z czego warto uczyć, aby w pełni zrealizować założenia podstawy programowej dla liceum i technikum? Jak prowadzić zajęcia, które będą wsparciem w osiągnięciu wysokich wyników na maturze?  Gdzie szukać pomysłów na ciekawe lekcje dla licealistów? Bazą do stworzenia zajęć są odpowiednio zaprojektowane podręczniki.

 

Podręcznik – pierwszy przystanek w tworzeniu koncepcji lekcji

Liceum i technikum zapewniają uniwersalne wykształcenie. Dają możliwość zdobycia szerokiej, ogólnej wiedzy, która pozwoli lepiej zrozumieć świat i przygotuje do podejmowania świadomych decyzji o przyszłej karierze. To najlepsza opcja przygotowująca do matury, która daje dostęp do wyższych uczelni w Polsce i za granicą.

Pełne wsparcie w realizacji wszystkich przedmiotów ogólnych zapewniają podręczniki Operonu. Ich struktura i treści zostały dostosowane także do stylu nauki współczesnych uczniów. Ułatwia to znacząco pracę zarówno samym uczniom, jak i nauczycielom, ponieważ rozwiązania zastosowane w publikacjach pomagają zaktywizować młodzież na lekcjach.

Zmiany w podstawie programowej 2024  

Zgodnie z wytycznymi MEN podręczniki Operonu będą dostosowane do zmian z 2024 r., których ideą jest przede wszystkim ograniczenie treści nauczania – wymagań szczegółowych. Podręczniki z oznaczeniem treści wykreślonych z podstawy programowej zostaną udostępnione na Platformie Operon w postaci cyfrowej. O szczegółowych zasadach dostępu wkrótce Państwa poinformujemy.

baner

Wartościowe dodatki do podręczników – prezentacje multimedialne i scenariusze

Nauczyciele korzystający z podręczników Operonu zyskują dostęp do Multiteki. To bogata baza materiałów multimedialnych i gotowych scenariuszy przygotowanych do każdego tematu z książki. Dostarczają one inspiracji do opracowania angażujących lekcji.

W Multitece znajdą Państwo:

  • prezentacje multimedialne – komplet materiałów dodatkowych w formie cyfrowej; mogą Państwo dowolnie wybierać potrzebne na zajęciach materiały multimedialne: wstępy do lekcji, filmy, animacje, plansze, schematy i zadania;
  • scenariusze do każdego tematu z podręcznika – sprawdzone pomysły na aktywizowanie współczesnego pokolenia uczniów; scenariusze przygotowane do każdego tematu lekcji są do wyłącznej dyspozycji nauczyciela (do pobrania).

 
Wsparcie samodzielnej nauki uczniów – karty pracy i maturalne karty pracy 

Do podręczników do liceum i technikum opracowano karty pracy z zakresu podstawowego oraz maturalne karty pracy z zakresu rozszerzonego. Stanowią one realną pomoc dla uczniów w ćwiczeniu i utrwalaniu wiedzy. Pomagają także w przygotowaniach do matury oraz w nauce do bieżących sprawdzianów.

Karty pracy zostały opracowane tak, aby można było z nich łatwo korzystać. Forma publikacji umożliwia oderwanie danej karty z zadaniami, wykonanie ich i sprawdzenie rozwiązań przez nauczyciela.

baner lo

Rozwój warsztatu pracy nauczyciela

Nauczyciele, którzy regularnie dążą do rozwoju swoich kompetencji, znajdą na platformie rozwojowej Mobilna szkoła cenne zasoby. Zawarte tam webinary oraz kursy oferują rzetelne porady ekspertów z różnych dziedzin. Dzięki nim zyskują Państwo: praktyczne narzędzia, nową dawkę wiedzy z różnych dziedzin, rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych, rozwój umiejętności zarządzania czasem i klasą.

Korzystając z platformy Mobilna szkoła, mogą Państwo nie tylko podnieść swoje kwalifikacje, lecz także znacznie zwiększyć efektywność swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej.