Pomysły na angażujące ucznia lekcje w formie scenariuszy i dopasowanych do nich materiałów video, grafik oraz zadań czekają na Państwa w Multitece. Wystarczy odszukać podręcznik i wybrać temat ze spisu treści, by móc wyświetlać uczniom ciekawe materiały wspierające prowadzenie lekcji, a także wybrane fragmenty podręcznika. Gdzie znaleźć prezentacje i scenariusze oraz jak z nich korzystać przed lekcją i podczas zajęć? Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online z Konsultantką Edukacyjną!

 

Cykl spotkań online

Gdzie szukać ciekawych filmów video, grafik i zadań, by zwiększyć zaangażowanie uczniów podczas lekcji? Jak wykorzystać znalezione materiały na lekcji i efektywnie wykorzystać krótkie 45 minut lekcji? Zapraszamy do zapoznania się z gotowymi rozwiązaniami na każdą lekcję! Scenariusze lekcji i dopasowane do nich prezentacje multimedialne to świetne materiały, które pomogą stworzyć własne niepowtarzalne zajęcia.

Zapraszamy na cykl warsztatów online z Konsultantką Edukacyjną Anetą. Przez najbliższe tygodnie będą odbywać się spotkania dla nauczycieli liceum i technikum oraz dla nauczycieli szkół branżowych. Warsztaty to czas dla Państwa! Skupimy się na Państwa pytaniach, potrzebach związanych z poznaniem narzędzia i praktycznym wykorzystaniem go na lekcji. Będzie czas na pytania, dyskusje i Państwa uwagi.

Podczas warsztatów:

  • zaprezentujemy, jak w praktyce korzystać ze scenariuszy lekcji – gdzie je znaleźć, jakie je pobrać, jak odszukać prezentację do poprowadzenia lekcji na podstawie danego scenariusza;
  • pokażemy, jak pracować z gotowymi prezentacjami multimedialnymi – jak odszukać potrzebne materiały, zapoznać się z nimi, dodać do ulubionych, wyświetlić uczniom na lekcji.

 
Każdy warsztat potrwa około 60 minut i będzie przeznaczony dla nauczycieli wybranego przedmiotu. Na warsztacie zaprezentujemy także materiały na zajęcia z wychowawcą.

Celem warsztatów jest przejście „krok po kroku” z uczestnikami spotkania przez Multitekę, prezentacje multimedialne i scenariusze, tak aby po warsztatach każdy z uczestników szybko i sprawnie mógł wykorzystywać materiały w swojej codziennej pracy.

Zapraszamy do zapisów w ramach wydarzeń na Facebooku Operonu lub do bezpośredniego kontaktu z Anetą Maciołek, która chętnie odpowie na Państwa pytania. Poniżej harmonogram spotkań na najbliższe dwa tygodnie:

20.09 godz. 18.00 – Warsztat dla nauczycieli języka polskiego >> ZAPISY

26.09 godz. 18.00 –Warsztat dla nauczycieli wiedzy o społeczeństwie >> ZAPISY

28.09 godz. 18.00– Warsztat dla nauczycieli biologii >> ZAPISY

Na każdym spotkaniu Konsultantka Edukacyjna Aneta skorzysta z przykładów materiałów dla poszczególnych przedmiotów, jednak zapraszamy wszystkich nauczycieli do udziału w spotkaniach.
 

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 519 547 144 lub adresem e-mail:a.maciolek@operon.pl.

warsztaty aneta

Pytania można zadawać także naszym konsultantom w Centrum Obsługi Klienta pod numerem:

58 679 00 00 lub przez e-mail: info@operon.pl.