We wrześniu niektórzy z Państwa zmierzą się z nie lada wyzwaniem – z nauczaniem nowego przedmiotu – BIZ – i przedmiotu po zmianach w 2022 r. – EDB. Jak dobrze się do tego przygotować? Rok szkolny za pasem, ale jest jeszcze chwila, aby podjąć ostatnie decyzje o wyborze podręczników. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą publikacji, które zebrały komplet pozytywnych opinii rzeczoznawców i tym samym uzyskały numery dopuszczenia MEiN.

 

Sprostanie wyzwaniom, które niesie ze sobą rok szkolny 2023/2024, będzie łatwiejsze, jeśli wybiorą Państwo rozwiązanie odpowiadające na potrzeby młodego pokolenia uczniów. W nauczaniu biznesu i zarządzania oraz edukacji dla bezpieczeństwa dużo uwagi należy poświęcić zastosowaniu teorii w działaniu. Nauczyciel ma za zadanie prowadzić zajęcia praktyczne, aby dać szansę uczniom na nabycie kompetencji, które są niezbędne w dorosłym życiu.

Seria nowych i zaktualizowanych podręczników 2023 dla szkół ponadpodstawowych zawiera treści zgodne z aktualną podstawą programową i stylem nauki współczesnych uczniów.

deklaracje spp

Skuteczne zainteresowanie uczniów przedmiotem 

Autorzy podręcznika do biznesu i zarządzania postawili na praktyczne nauczanie przedmiotu. Podręcznik zawiera zagadnienia z zakresu zarządzania, m.in. projektami, ekonomii, finansów osobistych, rynku pracy i funkcjonowania przedsiębiorstw.

Uczeń sprawdzi swoją wiedzę w działaniu, dzięki:

  • studium przypadków – to wsparcie uczniów w samodzielnym wyciąganiu wniosków i formułowaniu rozwiązań na podstawie bliskich uczniom przykładów z życia,
  • obszernej i różnorodnej propozycji projektów dołączonej do każdego działu – co przełoży się na wzmocnienie poczucia sprawczości u uczniów,
  • praktycznym zadaniom do każdego tematu – co pozwoli uczniom na zdobywanie kompetencji krok po kroku.

 
Kompleksowy plan nauczania biznesu i zarządzania

Podręcznik Operonu zapewnia pełne wsparcie w realizacji biznesu i zarządzania dla wszystkich – zarówno dla uczniów szkół branżowych, jak i liceów oraz techników w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Z publikacją bez problemu także przygotują Państwo uczniów do matury z tego przedmiotu. 

Autorami podręcznika są Zbigniew Smutek i Jarosław Korba, którzy napisali ceniony przez nauczycieli podręcznik do podstaw przedsiębiorczości. To nie tylko doświadczeni i sprawdzeni twórcy, lecz także praktycy w nauczaniu i w świecie biznesu.

biz lo
biz br

 
Edukacja dla bezpieczeństwa – nagrania z webinarów na dobry początek

Zanim na dobre rozpocznie się nowy rok szkolny warto przypomnieć, co nowego zakłada podstawa programowa dla edukacji dla bezpieczeństwa. Wszystkie ważne zmiany, w tym wprowadzenie edukacji obronnej oraz wiadomości z zakresu zachowań w sytuacjach kryzysowych, zostały omówione podczas webinarów przez autorów podręcznika do EDB – Barbarę Boniek i Andrzeja Kruczyńskiego.

Wciąż mają Państwo możliwość podnieść swoje kompetencje w zakresie nauczania przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Wystarczy tylko odtworzyć nagrania webinarów: Wyzwania nowej edukacji dla bezpieczeństwa i Bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia.

Funkcjonalna pomoc w nauczaniu edukacji dla bezpieczeństwa 

Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa to nie tylko pomysły na ciekawe lekcje, lecz także solidne wsparcie nauczyciela. Realizacja nowych treści z podstawy programowej może okazać się całkiem prosta. Do publikacji Operonu dołączone są w Multitece filmy dotyczące nowych dla uczniów treści – strzelectwa.

Autorami publikacji są Barbara Boniek – nauczycielka, wykładowczyni, organizatorka ogólnopolskich wydarzeń z zakresu bezpieczeństwa – oraz Andrzej Kruczyński – były oficer GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych.

edb lo
edb br

 
Krok po kroku, jak złożyć deklarację wyboru podręcznika 

To ostatnie chwile na złożenie deklaracji wyboru podręcznika i otrzymanie publikacji we wrześniu. Aby to zrobić, należy zalogować się na stronie Operonu, wskazać wybrane przez siebie podręczniki, potwierdzić swój wybór i gotowe – mogą Państwo rozpocząć lekcje z Operonem.