Terminy egzaminów państwowych nie ulegają zmianie. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom Państwa i uczniów, odblokowaliśmy dostęp do strefy nauki na portalu GieldaMaturalna.pl dla Maturzystów. To nie jedyna pomoc w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości, jaką dla Państwa przygotowaliśmy. 

 

zdlane przygotowanie do matury

Dodatkowe materiały on-line dla Maturzystów 

Platforma GieldaMaturalna.pl jest w całości poświęcona przygotowaniom do Matury. Uczniowie znajdą tam wiele przydatnych informacji dotyczących przygotowań do egzaminu dojrzałości. Po zalogowaniu się do Strefy nauki czekają na nich dodatkowe bezpłatne materiały do 10 przedmiotów oraz:

Testy diagnozujące z każdego przedmiotu, dzięki którym sprawdzą, co już wiedzą, a co muszą jeszcze powtórzyć.

Interaktywne testy online zawierające różnorodne typy pytań, materiały źródłowe oraz rozwiązania krok po kroku, stworzone po to aby gruntownie przećwiczyć i zrozumieć wybrane zagadnienia. 

Materiały PDF zawierające dodatkowe tablice, infografiki i schematy, które pozwolą maturzystom na powtórkę materiału.

Arkusze egzaminacyjne online, aby dać im możliwość sprawdzenia się i poznania specyfiki egzaminu. 

Indywidualne statystyki nauki, dzięki którym dowiedzą się, ile materiału udało im się opanować, a ile pracy jeszcze przed nimi. 

Baza wiedzy CKE zawierająca materiały, które pozwolą poznać i zrozumieć zasady egzaminów oraz ich harmonogram. 

Praktyczny poradnik, w którym znajdą wiele cennych porad i wskazówek dotyczących przygotowania do egzaminu. 
 

Udostępniamy arkusze II edycji Ogólnopolskiej Próbnej Matury z Operonem 

Od teraz dostępne są również arkusze maturalne z marcowej edycji Ogólnopolskiej Próbnej Matury z Operonem. Bezpłatne arkusze wraz
z kartami odpowiedzi, nagraniami, transkrypcjami oraz kartotekami z dziesięciu przedmiotów, zarówno na poziomie podstawowym, jak
 i rozszerzonym, dostępne są dla wszystkich nauczycieli po zalogowaniu się w serwisie egzaminy.operon.pl. Arkusze mogą Państwo udostępniać mailowo uczniom. Arkusze wraz z odpowiedziami dla Maturzystów są również dostępne na platformie GieldaMaturalna.pl.

arkusze II edycji matury

Sprawdzone publikacje przygotowujące do matury ‒ vademecum i testy Operonu 

Vademecum to kompendium wiedzy z konkretnego przedmiotu nauczanego w szkole ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej. W każdym dziale vademecum znajdują się informację z podstawy programowej, które obowiązują na egzaminie maturalnym. W publikacji można znaleźć mapy, grafiki, zdjęcia, tabele, spisy postaci, dat, wydarzeń, wzory, zasady czy prawa uporządkowane w taki sposób, aby ułatwiać naukę. Po każdym dziale znajdują się zadania maturalne rozwiązane krok po kroku. Dzięki tym publikacjom uczeń nie musi wracać do podręczników z poprzednich lat nauki – ma wszystko w jednej książce.

publikacje maturalne

Testy i arkusze maturalne są publikacją, w której znaleźć można testy z zadaniami maturalnymi z poszczególnych działów omawianych podczas nauki. Na końcu publikacji umieściliśmy arkusze maturalne z zdaniami ze wszystkich lat nauki. Dzięki temu uczeń przygotowujący się do matury z biologii może najpierw stopniowo powtarzać dany dział, np. genetykę, a dopiero w dalszej części publikacji sprawdzać poziom wiedzy ze wszystkich działów biologii, rozwiązując arkusz. Do zadań dołączone są odpowiedzi, więc uczeń może rozwiązywać zadania samodzielnie Wiedząc, jak ważna jest systematyczna nauka do matury, przygotowaliśmy dla maturzystów Testy i arkusze z każdego przedmiotu.

Interaktywna platforma edukacyjna GieldaMaturalna.pl wraz z naszymi publikacjami stanowi sprawdzony sposób na naukę i powtórkę materiału. Wierzymy, że nasze rozwiązania pomogą uczniom przygotowującym do egzaminów efektywniej wykorzystać czas wolny od zajęć dydaktycznych.