Dyskusyjny Klub Edukacyjny działający przy Publicznym Gimnazjum im. Polskich Noblistów, jako jeden z 12 Klubów w Polsce wygrał konkurs organizowany w ramach kampanii społecznej Ja czytam! Nagrodą jest przyjazd znanego muzyka i autora tekstów Rahima na spotkanie z uczniami tej szkoły.

Spotkanie odbędzie się 25  maja o godz. 13.00 w zwycięskiej szkole.

W ramach Ogólnopolskiej kampanii społecznej Ja czytam w szkołach w  całej Polsce powstało około 3000 Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. Uczniowie w ramach zajęć klubowych czytają i rozmawiają o przeczytanych książkach.

Dzięki takiej formule, która sprowadza się do spotkania i rozmowy wokół książki, uczniowie nawiązują bliższą relację ze swoimi nauczycielami. Książka staje się pretekstem do rozmowy na tematy aktualne i ważne dla młodych ludzi  - wyjaśnia Aleksandra Bućko z Wydawnictwa Operon, które jest organizatorem kampanii.

Zgodnie z regulaminem konkursu wyróżniono 12 najaktywniejszych klubów. O wygranej zdecydowała liczba zdobytych punków – zwycięzcy zdobyli ich najwięcej. Punkty przyznawano za aktywność i pomysłowość w organizowaniu DKE.

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Lulkiewicz

tel. 784 051 453