Na dzień przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego, 4 maja w TVP1 zobaczymy niezwykłe widowisko – „Wielką Maturę Polaków – zadania ściśle fajne”. Na pytania przygotowane przez Operon będą odpowiadać zaproszone do studia gwiazdy, a za pośrednictwem internetu może do nich dołączyć każdy chętny – bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i wykształcenie.

Dlaczego świetliki świętojańskie świecą w nocy? Który biegun magnetyczny Ziemi wskazuje igła kompasu? Dlaczego po zjedzeniu czekolady poprawia się nam nastrój? Na takie pytania odpowiadali w poprzedniej edycji m.in. Joanna Koroniewska, Paweł Deląg i Grażyna Wolszczak. W tym roku w szkolnych ławach TVP1 również usiądą znani i lubiani goście, którzy zmierzą się z nowymi pytaniami. Program poprowadzi Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Po raz kolejny zadania do tej jedynej w swoim rodzaju ogólnopolskiej akcji przygotowuje zespół ekspertów Operonu. W tym roku gwiazdy i internauci będą odpowiadać na pytania m.in. z języka polskiego, matematyki, historii, geografii, biologii, fizyki, a także z dodatkowych przedmiotów, takich jak taniec czy kultura antyczna. W trakcie programu widzowie zobaczą niezwykłe eksperymenty i będą mieli okazję przekonać się, że wiedza z przedmiotów ścisłych przydaje się w codziennym życiu.

Aby stanąć w szranki z gwiazdami, należy w poniedziałek, 4 maja o godzinie 20.30 wejść na stronę www.interia.pl i kliknąć link prowadzący do specjalnego quizu. Biorąc w nim udział, można nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, lecz także wygrać cenne nagrody.

Zapraszamy 4 maja o 20.30 do TVP1 oraz na interia.pl.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Lulkiewicz

tel. 784 051 453