Nadchodzący rok szkolny przyniesie rozwiązanie, które dostarczy nauczycielom zupełnie nowe możliwości - pomoc w multimedialnym przygotowaniu i prowadzeniu praktycznie każdej lekcji.

Już wkrótce nowoczesne rozwiązanie – aplikacja na lekcję dla nauczyciela OPERON 45 – będzie dostępne dla szkół. Nauczyciele, którzy zdecydują się na przystąpienie do programu dla szkół ponadpodstawowych Operonu, otrzymają pełen dostęp do kompleksowego systemu prowadzenia lekcji przy pomocy multimediów Dzięki niemu będzie można w sposób interesujący i angażujący prezentować uczniom dowolne multimedialne materiały.

Dlaczego warto prowadzić lekcję z wykorzystaniem aplikacji Operon 45?

Wyszukanie interesujących i dobrych merytorycznie materiałów dydaktycznych zwykle pochłania wiele czasu. Pedagodzy korzystają z różnorodnych portali edukacyjnych, społecznościowych, z multitek, a także aktywnie uczestniczą w tworzeniu wirtualnych grup, w ramach których wymieniają się autorskimi plikami. Otrzymują w ten sposób  bardzo wartościowe materiały, ale nakład pracy potrzebny na ich pozyskanie jest olbrzymi.  Kolejną przeszkodą jest techniczne przygotowanie materiałów w formie plików atrakcyjnych dla uczniów  oraz dostosowanie sprzętu do udanej prezentacji w klasie. Można jednak zadać sobie pytanie, czy  nauczyciel jest zmuszony do organizowania warsztatu pracy od zera? Czy w innym zawodach jest podobnie??

Już nie musi tak być! Od tego roku szkolnego , gotowe, starannie wyselekcjonowane zasobymultimedialne znajdą Państwo w specjalnie przygotowanej aplikacji – Operon 45, która zawiera materiały dostosowane do każdej lekcji.  To przede wszystkim wartościowe dodatki dzięki którym nauczyciel może rozpocząć dyskusję lub twórczą rozmowę, czy też lepiej wytłumaczyć wymagane zagadnienia. Wszystkie materiały w aplikacji są przyporządkowane do toku lekcji, a nauczyciel ma je zawsze pod ręką i co najważniejsze – są gotowe do wyświetlenia uczniom na lekcji dosłownie w każdej chwili.

Aplikacja na lekcję – Operon 45 to:

  • proste i niezawodne narzędzie do pracy w klasie – jest gotowa do uruchomienia w 15 sekund, a każdy materiał multimedialny wyświetla się jednym kliknięciem wprost z aplikacji;
  • wszystko, co niezbędne – materiały do prowadzenia lekcji zebrano w jednym miejscu;
  • dobrze zaplanowana lekcja – nauczyciel ma do wyboru wiele materiałów dodatkowych na lekcję, ułożonych zgodnie z treścią tematu w podręczniku;
  • pewność, że lekcja zaciekawi wszystkich uczniów – do każdego tematu zajęć przygotowano do wyboru zestawy różnych inspirujących materiałów dla uczniów.

 

  

Trwają warsztaty z aplikacją Operon 45 – dołącz do grupy ekspertów multimedialnych

Od lipca Wydawnictwo Operon prowadzi na terenie całej Polski warsztaty z aplikacją na lekcję dla nauczyciela. Ich celem jest nie tylko przybliżenie narzędzia do pracy, jakim jest aplikacja na lekcję, ale także pomoc we wspólnym odkrywaniu nowych możliwości wykorzystania multimediów. To doskonała okazja do przetestowania sposobu prowadzenia zajęć, której celem jest uatrakcyjnienie każdych 45 minut lekcji.

Podczas warsztatów, które trwają 120 minut, pedagodzy mają możliwość sprawdzenia tego jak w praktyce działa aplikacja na lekcję dla nauczyciela. Spotkania prowadzone są przez konsultantów edukacyjnych, którzy pokazują, jak zwykły smartfon zmienia się wirtualny kuferek metodyczny nowoczesnego nauczyciela.

Aplikacja dla każdego nauczyciela szkoły ponadpodstawowej

Letnie Warsztaty są skierowane nie tylko do pasjonatów nowoczesnych technik pracy z uczniem, ale także do nauczycieli, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie multimediów. Potwierdzeniem tych też są entuzjastyczne opinie uczestników.

Prostota i intuicyjność – te określenia opisujące aplikację pojawiają się najczęściej w komentarzach osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy doceniają także nowoczesność rozwiązania, szybką instalację i mobilność. Letnie spotkania to okazja, by rozwinąć warsztat prowadzenia zajęć z wykorzystaniem multimediów oraz poznać nowe możliwości. Niezależnie od tego, jaki model nauczania preferuje nauczyciel, to właśnie jego pasja sprawia, że edukacja staje się podróżą.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów z aplikacją, które są również miejscem wymiany spostrzeżeń, sugestii i pomysłów nauczycieli na ciekawe prowadzenie lekcji. Zachęcamy też do przystąpienia do programu dla szkół ponadpodstawowych.