Po raz 15. w Polsce świętować będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu. Centralnym punktem obchodów będzie okolicznościowa konferencja. Warto zorganizować w swojej okolicy zajęcia edukacyjne lub happeningi dotyczące bezpieczeństwa młodych w sieci.

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypada 5 lutego. Organizatorem wydarzenia w naszym kraju jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Hasło tegorocznej inicjatywy to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Twórcy wydarzenia zwracają uwagę na potrzebę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci oraz promocji tolerancji i kultury zrozumienia. Głównym celem DBI jest zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestniczenia we wspólnym kreowaniu twórczej i bezpiecznej przestrzeni w cyfrowym świecie.

Organizatorzy DBI zachęcają lokalne ośrodki edukacyjne i kulturalne, jak również firmy i osoby prywatne, do organizacji lokalnych inicjatyw związanych z celem wydarzenia. Mogą to być zajęcia edukacyjne, happeningi, konkursy czy kampanie. Inicjatywę warto zgłosić do końca lutego 2019 na stronie DBI (https://www.saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html), ponieważ organizatorzy udostępniają materiały edukacyjne i promocyjne potrzebne do realizacji wydarzenia. Ponadto zarejestrowane zajęcia wezmą udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę 2019 roku z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Głównym punktem obchodów będzie konferencja, w której mogą wziąć udział przedstawiciele sektora edukacyjnego oraz specjaliści pracujący
z dziećmi i młodzieżą. Jest to największe wydarzenie w Europie poświęcone bezpieczeństwu młodych w sieci.

Szczegółowe informacje na stronie DBI: https://www.saferinternet.pl/