Cyberprzemoc, zachowania dyskryminujące i krzywdzące innych ‒ to nasza rzeczywistość, niestety coraz częściej również szkolna. Niepożądanym zachowaniom sprzyjają nowe technologie, anonimowość w sieci i wielokulturowe środowisko. Jak sobie z tym radzić? Zapraszamy na kursy internetowe, podczas których poznacie Państwo sposoby walki z hejtem i nietolerancją.
 
 

Przypominamy, że mogą Państwo dołączyć do szkolenia przez cały czas jego trwania. Zachęcamy też do sprawdzenia zdobytej wiedzy poprzez rozwiązywanie minitestów, jakie udostępniamy po każdym module. Wówczas egzamin i uzyskanie certyfikatu będą jedynie formalnością!

  • Uprzedzenia, dyskryminacja ‒ jak uczyć tolerancji? Metody i narzędzia pracy w edukacji antydyskryminacyjnej
     

Nauka szacunku dla innych osób, bez względu na pochodzenie, status społeczny czy poglądy to priorytet w działaniach wychowawczych każdej placówki edukacyjnej. Tyle w teorii. Nie jest to jednak zadanie proste, zwłaszcza dla nauczycieli uczących w środowisku wielokulturowym. W polskiej szkole (ale też poza nią) dyskryminacja istnieje – i to jest fakt. Trzeba ją obnażać i jej zapobiegać, a przede wszystkim wzmacniać kompetencje antydyskryminacyjne nauczycieli.
Izabela Niedźwiedzka, autorka kursu, zaprezentuje ciekawe metody i narzędzia pracy, które mogą Was zainspirować czy też wesprzeć w już podejmowanych działaniach antydyskryminacyjnych ‒ i to zarówno na lekcjach, jak i podczas zajęć pozalekcyjnych. Pokaże, jak kształtować postawę mądrego obywatela świata oraz omówi sposoby wzmacniania grup i osób dyskryminowanych. Po zakończeniu kursu będziecie potrafili budować wśród uczniów postawy tolerancji, empatii i wrażliwości społecznej.

ZAPISZ SIĘ
 

  • Bezpieczeństwo w sieci – kompetencje technologiczne i medialne dla nauczycieli

 
Kurs dotyczy zagadnień szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci ‒ porusza zarówno kwestie techniczne, jak i sposoby przeciwdziałania hejtowi i przemocy w internecie. Przeznaczony jest dla nauczycieli na każdym etapie edukacji szkolnej i zawiera materiały przydatne do zastosowania podczas zajęć szkolnych nie tylko na godzinie wychowawczej czy informatyce. Wyposaża nauczycieli w odpowiednie narzędzia i wiedzę do pracy z dziećmi i młodzieżą. Po zakończeniu kursu będą Państwo potrafili zastosować technologie (przeglądarki, programy, rozszerzenia, aplikacje) zapewniające bezpieczeństwo w sieci, a także umieli skutecznie reagować na przemoc szkolną w postaci hejtu czy cyberbullyingu. W trakcie kursu poznacie także między innymi zagadnienia związane z kulturą internetową i przepisy dotyczące ochrony danych osobowych i wizerunku.

ZAPISZ SIĘ

 

Cały czas mogą Państwo zapisać się także na premierowy, unikalny kurs przybliżający założenia egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego:

  • Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale nie wiecie, kogo zapytać ZAPISZ SIĘ

 
 
oraz kurs wideo przygotowany przez Iwonę Majewską-Opiełkę. Celem szkolenia jest wzmocnienie emocjonalne nauczycieli oraz nauka metod pozwalających na uświadomienie sobie istnienia swojej wewnętrznej siły.

  

O nowych kursach będziemy Państwa informować na bieżąco. Aktualne informacje oraz mnóstwo inspiracji znajdą Państwo także na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/NauczycielPelenMocy/