Choroby wynikające z eksploatacji narządu głosu od kilku lat dominują wśród nauczycieli, zwłaszcza z dużym stażem. Zapraszamy na kurs z emisji głosu, który pomoże świadomie
i efektywnie używać aparatu mowy, by zminimalizować negatywne skutki pracy głosem.

 

Nauczyciele to największa grupa zawodowa, której praca wymaga stałego i dużego wysiłku głosowego. Choroby wynikające z eksploatacji narządu głosu od kilku lat dominują wśród pedagogów, zwłaszcza z dużym stażem. Mimo to podczas 5-letnich studiów przygotowujących do pracy nauczyciela zajęć poświęconych właściwej emisji głosu nadal jest niewiele. Jak zatem dbać o głos? Czy można uniknąć kłopotów z krtanią mimo pracy w szkole?

Źródeł problemów jest kilka. W przypadku nauczycieli najczęstszą przyczyną jest praca w hałasie, w sali z niewłaściwą akustyką lub niską wilgotnością powietrza. Sprzyjają temu także częste infekcje gardła, o które nietrudno w sytuacji stykania się na co dzień z dużą liczbą często przeziębionych uczniów. Istotną kwestią jest także brak wiedzy na temat tego, jak efektywnie używać głosu i jak go „bezpiecznie” eksploatować. Nadal niewiele uwagi poświęca się temu zagadnieniu podczas studiów pedagogicznych. A przecież duży wpływ na kondycję głosu i narządu mowy mamy my sami. Umiejętne korzystanie z niego może zminimalizować zagrożenie chorobą gardła, a tym samym utrzymać głos w dobrej kondycji przez wiele lat mimo trudnych warunków pracy.

Wszystkich, których głównym narzędziem pracy jest głos, zapraszamy na kurs opracowany przez dra Grzegorza Piotra Kołodzieja, znakomitego śpiewaka operowego, wszechstronnego artystę, a jednocześnie cenionego wykładowcę w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.

Mów, czytaj, wygłaszaj… Kurs emisji głosu dla nauczycieli (trzecia edycja)

ZAPISZ SIĘ

Podczas szkolenia zostaną omówione wszystkie aspekty związane z głosem oraz higieną aparatu mowy. Praktyczne wskazówki udzielone przez autora pozwolą wyeliminować złe nawyki, które mogą powodować późniejsze problemy zdrowotne.

Grzegorz Kołodziej omówi między innymi takie zagadnienia, jak:

  • kształtowanie postawy mówcy w pojęciu fizycznym i psychologicznym,
  • relaksacja – stres a tworzenie głosu,
  • elementy psycho- i fizjoterapii w pracy głosem,
  • wybrane techniki relaksacyjne,
  • tajniki fonacji.

 
Kurs składa się z pięciu modułów. W materiałach szkoleniowych znajdą Państwo zdjęcia i krótkie filmy instruktażowe oraz ćwiczenia w formie wideo przygotowane przez dra Grzegorza Piotra Kołodzieja.

Zapraszamy do zapisów na ten oraz na pozostałe kursy. Pełną ofertę szkoleń znajdą Państwo na platformie kursy.operon.pl.