Jaką siłę i wpływ na nasze życie mają słowa (te, które słyszymy, oraz te, które wypowiadamy), wszyscy wiemy. Pytanie, czy coś z tym robimy i czy uczymy dzieci tego, jak radzić sobie ze słowami, które słyszą, oraz tego, by mówiąc, nie krzywdziły siebie oraz innych? Czy pielęgnujemy w nich świadomość i odpowiedzialność za to, co mówią? Czy uczulamy na to, że wypowiadane przez nich słowa są jak nasiona, które mogą wzrastać w dwóch światach – czyli w nas i człowieku, do którego te słowa kierujemy? Jeżeli mówimy złe i krzywdzące słowa, wyrośnie z nich coś, co będzie przytłaczać, rzucać cień i chłód na nasze i czyjeś życie. Jeżeli mówimy rzeczy przemyślane, miłe, dobre, ich efektem będzie coś, co jest dla nas podporą, wsparciem, co pozytywnie zwiąże nas z drugim człowiekiem. Jak uczyć i uczulać dzieci na to? Za pomocą małego zajączka, który już nieraz udowodnił, że nawet będąc małym, można dokonać wielkich rzeczy!

Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie czwarta część przygód Zajączka Filipa, którego Wydawnictwo OPERON jest dumnym patronem edukacyjnym.

W najnowszej części zatytułowanej „Zajączek Filip i magia słów” Filip staje się coraz bardziej samodzielny. Zapuszcza się w odległe rejony Wielkiego Lasu i tam dowiaduje się rzeczy, których lepiej, żeby jeszcze nie wiedział. Zaniepokojeni rodzice postanawiają nauczyć swoje zajączki dobrych słów, licząc, że uchronią one ich dzieci przed złym wpływem. Pewnego dnia Filip znika z oczu rodziny i przyjaciół. Wpada w pułapkę i staje oko w oko ze swoim prześladowcą – rudym lisem. Czy sobie poradzi? Kto lub co mu w tym pomoże? Przyjaciele, którzy ofiarnie go poszukują? Szczęśliwy zbieg okoliczności? A może wiara we własne możliwości wynikająca z magii dobrych słów? 

To już czwarty tom z serii przygód zajączka Filipa, napisany na prośbę dzieci, wśród których trzy poprzednie cieszyły się wielką popularnością. Cała seria to pełne ciepła opowieści o przyjaźni, poświęceniu i wierności, przepełnione szacunkiem do świata i miłością do przyrody. 

W dodatku „Słowo do rodziców, wychowawców i nauczycieli” autorka podpowiada, w jaki sposób, wykorzystując przygody bohaterów, przekazać dzieciom ważne zasady i wartości. 

Zamieszczony na końcu pomysł na teatrzyk i wycinanki zwierzaków pomogą czytelnikom rozwijać wyobraźnię i wymyślać własne przygody małym przyjaciołom. 

Autorka książki, dr Elżbieta Zubrzycka, wykładała psychologię na Uniwersytecie Gdańskim i pracowała terapeutycznie z dziećmi. Napisała 6 książek dla dorosłych i ponad 30 dla dzieci. Wiele jej tytułów zostało włączonych do lektur szkolnych ze względu na ich wysokie walory edukacyjne.

TUTAJ możecie przeczytać rozdział zatytułowany „Jak uchronić dziecko przed złym wpływem”.

 

UWAGA! Wygraj najnowszą książkę o przygodach Filipka. Jako patron edukacyjny mamy dla Was 5 egzemplarzy pełnych magicznych słów. Zapraszamy do konkursu na naszym profilu Facebookowym Uczymy się z Bratkiem!