Komunikowanie się, przekazywanie informacji czy jej przechowywanie w coraz większym stopniu odbywa się w sieci. Funkcjonujemy w realiach, w których informacje są szybko tworzone, przekazywane, ale również dezaktualizowane. Pojawia się zatem problem wyboru najbardziej wartościowych informacji spośród natłoku wiadomości. Rozumiejąc potrzeby współczesnej edukacji, Wydawnictwo Operon pragnie pomóc nauczycielom w organizacji ich codziennej pracy, proponując wygodne i dostosowane do obecnych realiów narzędzia przydatne do pracy z uczniem.

Myślą przewodnią towarzyszącą nam w pracach nad nowymi materiałami była optymalizacja czasu w procesie przygotowywania się nauczyciela do lekcji oraz ułatwienie prezentowania atrakcyjnych materiałów uczniom na zajęciach w szkole. Dzięki realizacji tych celów możliwe jest zyskanie cennego czasu, który mógłby być wykorzystany na przykład na dyskusje.Wydawnictwo Pedagogiczne Operon przygotowało aplikację na lekcję specjalnie dla nauczycieli. Będzie to istotna pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu lekcji w nowym liceum, technikum i szkole branżowej. Aplikacja ściśle koresponduje z nowymi podręcznikami Operonu. Zawiera wiele dodatkowych materiałów do lekcji, które mają być bodźcem do dyskusji, twórczych rozmów czy zobrazowania wymaganych zagadnień. Nauczyciel, jako mentor i przewodnik swojego ucznia, wybiera materiał z aplikacji, który uważa za przydatny i pasujący do lekcji.

Materiały w aplikacji przyporządkowane są do toku lekcji z podręcznika, co znacznie ułatwia planowanie i organizowanie lekcji. Nauczyciel ma tez pewność, że zawsze znajdzie dodatkowy, ciekawy materiał do pracy z uczniem. A wszystko to będzie zawsze pod ręką, we własnym smartfonie, gdziekolwiek i kiedykolwiek zajdzie potrzeba. Nauczyciel dzięki temu rozwiązaniu ma swobodę w planowaniu lekcji oraz wygodny dostęp do wielu dodatków, skorelowanych z materiałem prezentowanym w podręczniku.

Istotną cechą nowej aplikacji jest także możliwość wyświetlania uczniom na lekcji wszystkich dostępnych w niej materiałów
 – i to już w 15 sekund!

Aplikacja na lekcję dla nauczyciela to:

  • proste i niezawodne narzędzie do pracy w klasie – prezentacja zaplanowanego materiału w 15 sekund;
  • wszystko zawsze pod ręką – materiały na lekcje zebrane w jednym miejscu, zawsze pod ręką;
  • dobrze zaplanowana lekcja – materiały przyporządkowane do toku lekcji z podręcznika;
  • pewność zainteresowania uczniów – bogaty wybór materiałów do każdej lekcji.
     

Pełna funkcjonalność aplikacji w zakresie prezentacji materiałów dodatkowych na lekcji już w drugiej połowie sierpnia. Zapraszamy teraz do skorzystania z aplikacji Lubię uczyć, która dostarcza informacji, jak radzić sobie ze zmianami dotyczącymi reformy LO 2019 i jakie nowe rozwiązania proponuje Operon.

ZOBACZ WIĘCEJ