Czym jest popularna „chmura”? To nic innego, jak przestrzeń udostępniana za pomocą internetu, w której można przechowywać dokumenty, tworzyć kopie zapasowe swoich plików, a nawet na nich pracować. Co ważne, dostęp do tych plików jest możliwy z każdego miejsca na świecie, jeśli tylko urządzenie, z którego korzystamy, ma dostęp do sieci. O tym, jak nauczyciele mogą wykorzystywać chmurę w swojej codzienne pracy, dowiecie się z najnowszego kursu on-line Operonu.

Niewątpliwe zalety pracy w chmurze to dostęp do materiałów dydaktycznych równocześnie dla wielu osób czy możliwość omawiania i aktualizowania plików bez konieczności organizowania spotkania. Przygotowane dokumenty możemy przeanalizować w każdym miejscu, bez potrzeby kopiowania ich na przykład na pendrivie. Co ważne, by sprawnie korzystać z chmury informatycznej, nie są potrzebne zaawansowane umiejętności techniczne. To rozwiązanie bardzo intuicyjne w obsłudze. Szczegóły poznają Państwo podczas kursu on-line, na który właśnie zostały uruchomione zapisy:

  • TIK ‒ bujanie w chmurze. Wykorzystanie chmury internetowej w pracy nauczyciela (DRUGA EDYCJA) ZAPISZ SIĘ

Kurs kształtuje umiejętności korzystania z darmowej, legalnej chmury OneDrive. Po jego zakończeniu nauczyciel będzie potrafił samodzielnie założyć chmurę i sprawnie posługiwać się oprogramowaniem on-line. Autor kursu, Wojciech Hermanowski, przedstawi praktyczne zastosowanie chmury w procesie nauczania, organizacji pracy w szkole czy prowadzenia projektów uczniowskich.

 Zapraszamy Państwa również na premierowe kursy on-line, do których cały czas można dołączyć:

  • Życie z pasją. Nowa rola w starej szkole ZAPISZ SIĘ
    To szkolenie przygotowane przez Iwonę Majewską-Opiełkę. Celem kursu jest wzmocnienie emocjonalne nauczycieli oraz nauka metod pozwalających na uświadomienie sobie istnienia swojej wewnętrznej siły.

 

  • Uprzedzenia, dyskryminacja ‒ jak uczyć tolerancji? Metody i narzędzia pracy w edukacji antydyskryminacyjnej  ZAPISZ SIĘ
    Izabela Niedźwiedzka, autorka kursu, zaprezentuje ciekawe metody i narzędzia pracy, które mogą zainspirować czy też wesprzeć nauczycieli i dyrektorów szkół w już podejmowanych działaniach antydyskryminacyjnych ‒ i to zarówno na lekcjach, jak i podczas zajęć pozalekcyjnych.

 

  • Bezpieczeństwo w sieci – kompetencje technologiczne i medialne dla nauczycieli ZAPISZ SIĘ

Podczas kursu zaprezentowane zostaną sposoby przeciwdziałania hejtowi i przemocy w internecie. Po zakończeniu kursu będą Państwo potrafili skutecznie reagować na przemoc szkolną w postaci hejtu czy cyberbullyingu, a także stosować rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo w sieci.

 

Aktualne informacje oraz mnóstwo inspiracji znajdą Państwo także na naszym facebookowym profilu:
https://www.facebook.com/NauczycielPelenMocy/