W konkursie mogą wziąć uczniowie klas siódmych, ósmych, trzecich gimnazjum oraz szkół średnich. Jego głównym celem jest rozwijanie wrażliwości literackiej, zainteresowań i talentów uczniów, również tych z dysleksją.
 
 

Konkurs obejmuje dwie kategorie – poezję i prozę. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie. Organizatorzy zachęcają do tego również uczniów z dysleksją, ponieważ uczestnicy przygotowują pracę w domu. Będą więc mogli ją odpowiednio zredagować.

‒ Wiem, że w uczniach tkwi ogromny potencjał twórczy, niezależnie od tego, czy mają trudności w czytaniu i pisaniu, czy nie. Chcemy dać szansę również uczniom, którzy często są dyskwalifikowani w tej dziedzinie – zachęca do udziału Anna Andryjanek, Komisarz konkursu.

Forma konkursu

Zadaniem każdego uczestnika jest przesłanie jednego utworu – wiersza lub tekstu prozatorskiego, przy czym można przygotować pracę w obu kategoriach. Organizatorzy nie narzucają tematyki tekstów, jednak zastrzegają, że nie można wysyłać prac już nagrodzonych w innych konkursach.

Pracę należy zapisać w formacie PDF i przesłać mailowo pod adres konkurs.literacki.olpi@wp.pl do 28 lutego bieżącego roku. Co ważne ‒ utwory powinny liczyć do 20 stron A4, poza tym dopuszczalny jest dowolny rodzaj czcionki o rozmiarze 12. Utwór powinien być podpisany pseudonimem artystycznym oraz musi zawierać dane klasy i szkoły. Niepodpisane teksty zostaną odrzucone.

Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca tego roku o godz. 13 w siedzibie OLPI mieszczącej się przy ul. Polanki 124 w Gdańsku.
Na laureatów czekają cenne nagrody.

Konkursowi patronuje Gdański Klub Poetów, Wspólnota Gdańska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku oraz Wydawnictwo Operon.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz kontakt do organizatorów TUTAJ.