Jak po powrocie do szkół maksymalnie skupić uwagę uczniów podczas lekcji? Czy można połączyć pracę z podręcznikiem i wyświetlaniem ciekawych materiałów multimedialnych na dużym ekranie?

 

Mobilna lekcja z Operonem to lekcja, która dowolnie łączy tradycyjne i mobilne nauczanie

Mobilna lekcja z Operonem łączy tradycyjne metody nauczania z aplikacją Operon 45. Aplikacja uzupełnia klasyczne treści podręcznikowe
 o multimedialne materiały edukacyjne, które są zawsze pod ręką. Pomaga w zwiększeniu zaangażowania uczniów i zarządzaniu ich uwagą.
 

baner wybieram operon wybieram mobilnosc

 

Wybierz Operon, wybierz mobilność!

Ważną częścią programu dla nauczycieli szkół podstawowych Mobilna lekcja z Operonem jest aplikacja Operon 45. To multimedialny warsztat pracy nauczyciela, który jest zawsze pod ręką. Dzięki niej każdy nauczyciel uczący z podręczników Operonu będzie mógł wyświetlić wybrane materiały multimedialne na dużym ekranie za pomocą swojego smartfonu.

Nauczyciel sam może zadecydować, jak prowadzić lekcje – klasycznie, z wykorzystaniem podręcznika, czy wyświetlając materiały ze swojego smartfona na dużym ekranie. A może z podręcznika i mobilnej aplikacji jednocześnie? Co więcej – zdaniem nauczycieli, korzystając z aplikacji, można przygotować się do każdej lekcji już w 15 minut.          

Aplikację Operon 45 można uruchomić w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca w klasie. Do prowadzenia lekcji z aplikacją nie potrzeba dostępu do internetu, wystarczy wcześniej pobrać wybrany podręcznik. Nauczyciel może w wybranym momencie wyświetlać oraz wygaszać materiały prezentowane uczniom jednym kliknięciem. Funkcja wygaszania ekranu doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy nauczyciel chce skupić uwagę uczniów, zadać pytania, rozwiązać zadanie lub włączyć do prowadzenia lekcji inne narzędzia pracy.

Funkcja wyświetlania materiałów z aplikacji na dużym ekranie została przygotowana dla nauczycieli, którzy uczą z podręczników Operonu. Zachęcamy do wyboru Wydawnictwa Operon na kolejny rok szkolny i składania deklaracji.

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo na naszej stronie Mobilna lekcja z Operonem dla szkół podstawowych