Kto organizuje zakup podręczników dla uczniów z roczników objętych dotacją MEN – rodzice czy szkoła?

Podręczniki wybrane w ramach dotacji celowej MEN kupuje szkoła. Obowiązek organizacji takiego zakupu spoczywa bezpośrednio na dyrektorze szkoły. Zasada ta dotyczy także objętych dotacją celową MEN materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych, z których zdecydowali się korzystać nauczyciele danej szkoły.

Proponowana przez Operon sugerowana cena dotacyjna podręcznika na cały rok to 12 zł w szkole podstawowej 14 zł w gimnazjum. Cena zeszytów ćwiczeń natomiast wynosi 4 zł dla klasy IV szkoły podstawowej 2,5 zł dla klasy I gimnazjum. Takie rozwiązanie umożliwia nie tylko swobodę podczas kompletowania zestawu podręczników dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum oraz pozostawia do dyspozycji szkoły znaczną kwotę z dotacji do wykorzystania po zakupie podręczników, lecz także pozwala na zakup w ramach kwoty dotacji celowej MEN wszystkich zeszytów ćwiczeń potrzebnych w szkole na danym poziomie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu dotacjeMEN.operon.pl, w którym znajdą Państwo wszystkie informacje na temat dotacji celowej MEN.

Mamy świadomość, że wprowadzane w ostatnim czasie zmiany w prawie oświatowym stawiają przed nauczycielami i dyrektorami nowe wyzwania i obowiązki. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące procedury dotacyjnej, prosimy przesyłać pytania na adres dotacjamen@operon.pl – z nami mogą Państwo czuć się bezpiecznie – nasz ekspert będzie odpowiadać na nurtujące Państwa pytania.