Rok 2020 to początek kolejnego cyklu dotacyjnego dla szkół podstawowych. Od nowego roku szkolnego oferta Operonu dla szkoły podstawowej 4–8 zostanie wzbogacona o nową jakość –możliwość prowadzenia mobilnej lekcji z wykorzystaniem aplikacji Operon 45.

 

Aplikacja Operon 45  jest ważną częścią programu Mobilna lekcja. Można ją uruchomić w każdej chwili z dowolnego miejsca w klasie.
 Do prowadzenia lekcji z aplikacją nie potrzeba dostępu do internetu – wystarczy wcześniej pobrać wybrany podręcznik. Nauczyciel może
w wybranym momencie wyświetlać oraz wygaszać materiały prezentowane uczniom jednym kliknięciem. Funkcja wygaszania ekranu doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy nauczyciel chce skupić uwagę uczniów, zadać pytania, rozwiązać zadanie lub włączyć do prowadzenia lekcji inne narzędzia pracy.
 

Wybierz Operon, wybierz mobilność!

Mobilna lekcja z Operonem dowolnie łączy tradycyjne i mobilne nauczanie. To:

 • Wybór – nauczyciel sam decyduje, jak prowadzić lekcje – klasycznie z wykorzystaniem podręcznika czy wyświetlając materiały za pomocą aplikacji. A może z podręcznika i mobilnej aplikacji jednocześnie?
 • Atrakcyjna lekcja – prowadzona w kreatywny sposób, łącząca tradycyjne metody nauczania z mobilną aplikacją.
 • Wygoda  –  łatwy dostęp do swojego warsztatu pracy. Dzięki aplikacji cały warsztat pracy jest w smartfonie, dostępny po jednym kliknięciu.
   
   
rzutnik smartfon aplikacja

Zachęcamy do obejrzenia animacji dotyczącej funkcjonalności aplikacji TUTAJ oraz przydatnego filmu, pokazującego jak nauczyciele mogą z niej korzystać. Ocena jej działania i przydatności znajduje się na kanale „Pogaduchy Belfrów”. Autorki poświęciły Mobilnej lekcji z Operonem odcinek nr 44. Więcej TUTAJ.

 
Funkcja wyświetlania materiałów z aplikacji na dużym ekranie została przygotowana dla nauczycieli, którzy uczą z podręczników Operonu. Zachęcamy do wyboru Wydawnictwa Operon na kolejny rok szkolny.
 

Wzorem ubiegłych lat uruchomiliśmy dla Państwa specjalny serwis, za którego pośrednictwem mogą Państwo zapoznać się z ofertą publikacji objętych dotacją MEN i złożyć zamówienie TUTAJ. System zamawiania jest bardzo prosty ‒ można tego dokonać zarówno on-line,
jak i w sposób tradycyjny, wysyłając do wydawnictwa wypełniony formularz pocztą.
 

Zapraszamy Państwa do składania zamówień w serwisie https://zamowienia.operon.pl

 
Mobilna lekcja z Operonem dla nauczycieli szkół podstawowych

Używając aplikacji Operon 45, przygotowanie do każdej lekcji zajmie tylko 15 minut. Testujący aplikację nauczyciele nie mają wątpliwości, że to wyjątkowe narzędzie poprawia jakość pracy, ułatwiając im dostęp do profesjonalnie opracowanych materiałów dydaktycznych:
 

„W tej chwili, kiedy nauczyciel ma tak dużo funkcji do spełnienia,
to każda rzecz, która ułatwia pracę nauczycielowi, jest bezcenna.”

„Po tygodniu korzystania z aplikacji nie wyobrażam sobie już pracy bez niej.”

 „…atrakcyjna dla nauczyciela i dla ucznia”

 

Każdy nauczyciel szkoły podstawowej, który wybiera podręczniki Operonu, otrzymuje pełny warsztat pracy do realizacji Mobilnej lekcji
z Operonem:

 • podręczniki i materiały ćwiczeniowe,
 • aplikację Operon 45 z możliwością wyświetlania na lekcji,
 • dostęp do Multiteki,
 • dostęp do Generatora testów,
 • kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne.

  

Więcej na temat Mobilnej lekcji z Operonem mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

baner wybieram mobilnosc SP