E-learning to naturalna konsekwencja życia w dobie internetu. Świat zmienia się niezwykle dynamicznie. Nasze otoczenie przed pojawieniem się mediów społecznościowych wyglądało zupełnie inaczej. Bez wątpienia warto poznać wirtualny świat naszych uczniów, ich  narzędzia cyfrowe oraz język, którym się posługują i tę wiedzę zastosować w edukacji. 

 

Nauczanie zdalne - wartościowe wsparcie czy konieczność?

O tym, co jest najważniejsze w edukacji i jak efektywnie wykorzystać e-learning opowie w swoim kursie „Nauczanie zdalne – wartościowe wsparcie czy konieczność” Przemysław Staroń – Minister Magii, jak często o sobie mówi.  Jest nauczycielem bardzo lubianym przez swoich uczniów oraz docenianym przez wszystkich, którym bliska jest edukacja. Zdobył tytuł Nauczyciela Roku 2018 i znalazł się w gronie 50 najlepszych nauczycieli świata nominowanych do Global Teacher Prize. Ma szansę zdobyć Nauczycielskiego Nobla. 

baner kurs Staronia

Kurs jest prezentacją filozofii nauczania, w której narzędzia cyfrowe są ważne, ale nie najważniejsze. Są nowoczesną metodą przekazywania wiedzy, wykorzystującą bogaty zestaw środków elektronicznej transmisji informacji. Umiejętnie wykorzystane, mogą rozwiązać wiele problemów oraz stać się prawdziwym wsparciem i znacznie przyczynić się do sukcesów edukacyjnych uczniów. Dzięki zastosowaniu edukacji zdalnej uczniowie mogą nie tylko zdobyć nową wiedzę i umiejętności, poszerzyć horyzonty i rozwinąć skrzydła, ale także stać się członkami cyfrowej społeczności, a dzięki temu poczuć się naprawdę wyjątkowo. Dorośli z analogowego świata nareszcie  wejdą do ich wirtualnej rzeczywistości, wyciągną pomocną dłoń i odpowiedzą na ich potrzeby. Wykażą się empatią, chcąc bliżej poznać wirtualny świat dzieci
 i młodzieży.

To jest dobry moment, by wejść w świat edukacji mobilnej, nauczyć się z niej korzystać i pozbyć się lęku wynikającego z niewiedzy.
Ten kurs,  tak jak wszystkie inne kursy internetowe z Operonem, jest bezpłatny. Można się na niego zapisywać TUTAJ.

 

NOWOŚCI w Kursach internetowych z Operonem!

Od teraz wszystkie kursy internetowedostępne cały czas. Można w każdym momencie zapisać się na kurs i studiować kolejne moduły
we własnym tempie. Po zaliczeniu wszystkich modułów można – również w dowolnym momencie – przystąpić do egzaminu. Kursant zdobywa nowe kompetencje w ramach czterech obszarów:

  1. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – kursy, które przygotowują do udzielania pomocy uczniom z trudnościami w czytaniu i pisaniu
    z wykorzystaniem Metody Ortograffiti.
  2. Nowe trendy w edukacji – kursy, które uczą nowego podejścia do nauczania, proponują nowatorskie rozwiązania oraz wprowadzają do grona innowacyjnych/awangardowych nauczycieli. 
  3. Współczesna metodyka nauczania – kursy, które proponują rozwiązania niezbędne w skutecznej pracy nauczyciela, a także odpowiadają
    na zmieniające się potrzeby percepcyjne młodego pokolenia.
  4. Rozwój osobisty nauczyciela – must have współczesnego nauczyciela: pasja i kompetencje XXI wieku.

 
W ramach każdego obszaru można wybrać interesującą ścieżkę rozwoju, pod którą znajduje się zestaw kursów powiązanych z nią tematycznie. 

baner kursy non stop

Więcej informacji na stronie kursy.operon.pl

Zapraszamy!