Zachęcamy nauczycieli do korzystania z Generatora Testów – nowoczesnego narzędzia do układania szkolnych sprawdzianów. Jego celem jest ułatwienie codziennej pracy związanej
z przygotowywaniem testów zgodnych z podstawą programową.
 

nowa odslona generatora testow
 
Szybki sposób na przygotowanie testów i sprawdzianów

Nad zestawem tysięcy zadań pracowali doświadczeni nauczyciele, którzy przygotowali zróżnicowane pytania otwarte i zamknięte, często wzbogacone o materiały ilustracyjne. Wszystkie zadania pasują do nowej podstawy programowej, dlatego nie muszą Państwo sprawdzać ich pod tym kątem. Ułożenie testu trwa zaledwie trzy minuty i uwzględnia w pełni potrzeby i specyfikę pracy nauczyciela oraz uczniów. Wystarczy wybrać poziom nauczania, klasę, przedmiot oraz temat, a następnie wskazać interesujące pytanie i dodać je do testu.

Pytania można dowolnie zestawiać, mieszać ich kolejność i tworzyć grupy. Przy sprawdzaniu pomocny jest generowany klucz odpowiedzi oraz kryteria oceniania. Każdy test można nazwać i zapisać, a także tworzyć własną bazę. Utworzony test ma nagłówek z nazwą, informacją o grupie i miejscem na imię i nazwisko ucznia.

Wydawnictwo nie poprzestaje również na dotychczasowej bazie pytań. Liczba zadań sukcesywnie zwiększa się, tak aby Generator Testów był  aktualny i atrakcyjny merytorycznie.

 
Jak działa generator testów
generator tabelka

Korzystać z Generatora Testów mogą wszyscy Nauczyciele posiadający konto w systemie Operon.pl.

Więcej na generator.operon.pl