„Założyłam już Klub. Dzieci stęsknione”. „Już działamy. Teraz najważniejsza jest praca z emocjami,
bo: niepewność, decyzje z dnia na dzień, śledzenie zakażeń”.

 

Niepewność, decyzje z dnia na dzień, śledzenie zakażeń – wszystko to zaburza funkcjonowanie uczniów. Jaką rolę w tych warunkach mogą odegrać Kluby Ortograffiti? Może, przynajmniej na początku, warto przenieść środek ciężkości w edukacji – z uczenia poprawnego pisania
i czytania na zaopiekowanie się emocjami uczniów?

Ortograffiti to nie tylko nauka czytania i pisania, lecz także troska o rozwój emocjonalno-społeczny uczniów. Pomysłów i pomocy jest sporo. Zanim jednak je przedstawimy, przekazujemy kilka spraw organizacyjnych.

Certyfikaty Polskiego Towarzystwa Dysleksji dla szkół prowadzących Kluby Ortograffiti w roku szkolnym 2019/2020 zostały wysłane na adresy mailowe nauczycieli prowadzących Kluby.

Rejestracja Klubów Ortograffiti trwa. Zanim jednak jej dokonacie, poznajcie szczegóły i przeczytajcie Regulamin. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

zaloz klub ortograffiti baner

Wysyłka gadżetów klubowych. Ci z Was, którzy zarejestrowali Kluby do 7 września, mogą w tym tygodniu oczekiwać paczek z gadżetami. Pozostali otrzymają je po upływie około trzech tygodni od rejestracji.

A teraz kilka pomysłów na zaopiekowanie się trudnymi emocjami uczniów!

Edukacja wczesnoszkolna to oczywiście Bajki Bratka:

Księga Bratka. Klasa I

Księga Bratka. Klasa II

Księga Bratka. Klasa III

Możecie też skorzystać z filmoteki bajek Bratka, czyli bajek czytanych przez artystów i nauczycieli. Naprawdę warto!

Zachęcamy też do skorzystania z materiałów kampanii Ja czytam! Ścieżka „Bezpieczeństwo” jest aktualna i można korzystać z niej bez żadnych zapisów.

Klasy IV–VIII szkoły podstawowej

Tutaj również przydadzą się materiały z kampanii Ja czytam! „Bezpieczeństwo”.

Ponadto gorąco polecamy scenariusze lekcji na zajęcia z wychowawcą, które są dostępne w aplikacji Operon 45. Zachęcamy do pobrania aplikacji ze sklepu Google Play >> KLIKNIJ. Szczególnie pomocne będą scenariusze lekcji przygotowanych przez Przemka Staronia z cyklu „Insygnia przyszłości”. Dotyczą one właśnie radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza ze strachem i lękiem.

 

Zapraszamy na fanpage Ortograffiti i do grupy Wirtualny Klub Ortograffi.