Od nowego roku szkolnego Wydawnictwo Operon jako pierwsze wprowadza komplet podręczników do wszystkich przedmiotów ogólnych w tego typu szkołach.

 

Jak podkreśla MEN, zgodnie z założeniami reformy szkoły branżowe realizują osobną podstawę programową. Wymagane są więc zupełnie inne podręczniki niż te, które będą obowiązywać w liceum czy technikum.

Podręczniki Operonu przeznaczone dla szkół branżowych są syntetyczne, napisane dużo prostszym językiem, co sprzyja szybkiej nauce
i przyswajaniu informacji przez uczniów.
 

Podręcznik skrojony na miarę potrzeb uczniów szkoły branżowej

Nauczyciele, decydując się na podręczniki stworzone specjalnie dla szkół branżowych, mają pewność tego, że ujęte w nich materiały są starannie wybrane i dostosowane do nowej podstawy programowej. Podręczniki opracowano tak, aby sprostać potrzebom uczniów
 i nauczycieli szkół branżowych poprzez dostarczenie im wymaganych wiadomości przedstawionych w przejrzysty sposób.

podreczniki do szkoly branzowej

Podręczniki dla LO i technikum są bardziej rozbudowane, podstawa programowa obejmuje więcej zagadnień, w związku z tym nauczyciele szkół branżowych w ramach wyznaczonych godzin lekcyjnych nie zdążyliby zrealizować zagadnień zawartych w całym podręczniku dla LO. Rozumiemy, jak duży stres i emocje byłyby z tym związane – nikt nie lubi kończyć roku szkolnego z połową omówionego materiału z podręcznika – ani nauczyciel, ani dyrekcja, ani uczniowie, ani też ich rodzice. Nikt nie lubi też pracować z podręcznikiem, który trzeba na bieżąco korygować i objaśniać, że większą jego część uczeń ma ignorować.

 
 
Jedyny na rynku komplet podręczników dla szkoły branżowej

Nasze Wydawnictwo jako jedyne w Polsce podjęło się wydania podręczników i zeszytów ćwiczeń do wszystkich przedmiotów ogólnych dla szkoły branżowej I stopnia, pomimo świadomości bardzo krótkiego czasu na realizację tego zadania.

Obecnie trwają intensywne prace nad zakończeniem procesu nadania numerów dopuszczenia. Gwarantujemy, że ich realizacja jest na etapie końcowym. Wszystkie podręczniki otrzymają zatwierdzenia w sierpniu i wrześniu. W chwili obecnej posiadają status materiałów edukacyjnych i jako takie mogą być wybrane i wpisane na listę podręczników szkolnych.

Zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń do wszystkich przedmiotów ogólnych dla szkoły branżowej I stopnia będzie dostępny w szkołach w połowie września 2019. Już dziś można je wszystkie zamawiać w naszym sklepie internetowym.

Wraz z nowymi podręcznikami zostanie udostępniona zupełna nowość: pomoc w postaci aplikacji na telefon na lekcję dla nauczyciela. Pedagodzy, którzy zdecydują się zamówić podręczniki do szkoły branżowej, będą mogli zaprezentować na lekcji (na rzutniku multimedialnym w klasie) jednym kliknięciem w swoim smartfonie atrakcyjne materiały multimedialne, które są ściśle skorelowane z poszczególnymi tematami.

Do dyspozycji nauczycieli przygotowaliśmy także tradycyjną obudowę dydaktyczną w postaci plików do pobrania.

Nauczyciele szkół branżowych, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do programu dla szkół ponadpodstawowych w pierwszej połowie września otrzymają ‒ PAKIET STARTOWY NAUCZYCIELA, w skład którego wchodzą:

  • podręcznik dla szkoły branżowej,
  • zeszyt ćwiczeń,
  • kalendarz dla nauczyciela,
  • formularz zamówienia WYGODNEJ PACZKI

 
Aby otrzymać pełny pakiet startowy dla nauczyciela, wystarczy jedynie zadeklarować chęć przystąpienia do programu dla szkół ponadpodstawowych na stronie deklaracje.operon.pl.