Drodzy Belfrzy, wspólnie tworzymy społeczność, która dzieli się tym, co najlepsze, czyli wiedzą, zrozumieniem, pomysłami na lekcje, wykorzystaniem multimediów, zwiększeniem zaangażowania uczniów oraz doświadczeniem nabytym dzięki pracy nauczyciela. Chcemy zachęcić Państwa do dołączenia do grupy nauczycieli Mobilne lekcje – czyli uczymy mobilnie i tradycyjnie. Znajdą tam Państwo między innymi wpisy w ramach cyklów: poniedziałek z ekspertem, dyskusyjna środa oraz news na piątek. A także wiele innych, cennych informacji – inspiracji.

 

 
Poniedziałek z ekspertem

W czasie, gdy większość aktywności przeniosła się do sieci, wyszukiwanie wartościowych i merytorycznych informacji jest coraz trudniejsze, każdego dnia stajemy w obliczu infodemii. W ramach grupy Mobilne lekcje – czyli uczymy mobilnie i tradycyjnie zbieramy wspólnie
 z Państwem ważne, aktualne i wartościowe informacje ze świata edukacji.

W ramach cyklu Poniedziałek z ekspertem udostępniamy Państwu ciekawe nagrania oraz wartościowe artykuły, których autorami są znani
 i cenieni edukatorzy. W ramach cyklu w ostatnim czasie polecaliśmy Państwu między innymi nagranie, którego prowadzącym jest Sebastian Ropel, Superbelfer RP. Opowiedział on o programie Canva i jego możliwościach, a także pokazał, jak szybko, sprawnie (i legalnie!) zrobić własną grafikę. Zachęcaliśmy także do wirtualnych lekcji w Szkole Bohaterów i Bohaterek, na których poruszane są tematy będące świetną opcją na wirtualną godzinę wychowawczą! Prowadzącym spotkanie jest dobrze znany Przemek Staroń.

Dziś kolejny poniedziałek z ekspertem, na który gorąco zapraszamy!
 

Dyskusyjna środa 

Celem Dyskusyjnej środy jest poznanie Państwa opinii oraz wspólne inspirowanie się pomysłami. W ramach cyklu poruszyliśmy tematy dotyczące m.in.:

  • dobrych efektów wirtualnego nauczania,
  • sposobów udostępniania treści uczniom,
  • edukacyjnych trików,
  • ćwiczeń na godzinę wychowawczą.

 

News na piątek 

Wpis na zakończenie tygodnia – News na piątek! Nie ominie Państwa żadna istotna informacja. Udostępniamy inspirujące eduwystąpienia oraz tworzymy wspólnie listy filmów i seriali, które nie tylko są idealne na długie jesienne wieczory, lecz także pomogą zajrzeć do świata wychowanków oraz mówią o ważnych problemach dorastania. Odkrywamy także tajemnice leśnej szkoły i przedszkola oraz promujemy wartościowe inicjatywy, takie jak Szkolne Centrum Recyklingu. Po więcej newsów zapraszamy na grupę.
 

Nauczyciel w czasie pandemii

nauczyciel w czasie pandemii

 
Wraz z nowymi wyzwaniami pojawiają się także nowe możliwości. Podczas spotkań w ramach cyklu Nauczyciel w czasie pandemii nasi Goście będą omawiać sprawy, z którymi nauczyciele muszą się mierzyć każdego dnia w związku ze zdalną edukacją. Tematyka najbliższego spotkania „Zdalni ciągle zdolni - co się stało z naszą klasą?”, które poprowadzi Przemek Staroń, będzie dotyczyć m.in.:

  • Jakie są te dzieciaki po drugiej stronie ekranu? Jakie są ich bolączki, największe trudności i wyzwania?  
  • Jak poradzić sobie z własnymi frustracjami i lękami?
  • Jak wskrzesić w uczniach i uczennicach wizję powrotu do normalności i tym samym motywację do nauki?
  • Sposobów na dostrzeżenie światełka w tunelu.

 

Chętnych zapraszamy w poniedziałek 14 grudnia o godzinie 17.00>> TUTAJ
baner webinar przemka staronia

Więcej inspiracji i bieżące informacje o kolejnych wydarzeniach z cyklu Nauczyciel w czasie pandemii znajdą Państwo w grupie Mobilne lekcje – czyli uczymy mobilnie i tradycyjnie.  Zapraszamy>>TUTAJ